Przemyskie cmentarze zamknięte

W związku z ogłoszoną 30 października na konferencji prasowej decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego, przez trzy najbliższe dni zamknięte będą cmentarze (do 2 listopada). Jest to jedno z nowych obostrzeń wprowadzonych przez rząd wynikających z rosnącej liczbą zakażeń koronawirusem. Tym samym obowiązuje również zakaz wchodzenia na przemyskie cmentarze, jednak ze względu na zaplanowane już uroczystości pogrzebowe, a także konieczność zachowania porządku i czystości na nekropoliach – ich bramy nie będą zamknięte. Nie będą także kursowały darmowe linie A i B, które miały usprawnić poruszanie się między naszymi cmentarzami.

W obecnej sytuacji kursowanie wspomnianych linii autobusowych traci swój sens, dlatego Prezydent Miasta podjął decyzję o tym, aby ich nie uruchamiać.

Pośród innych ogłoszonych dzisiaj rozwiązań, które mają zahamować wzrost zachorowań na COVID-19, jest także nakaz pracy zdalnej dla tych pracowników administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać swoich obowiązków stacjonarnie. Ma to zastosowanie na co najmniej najbliższe dwa tygodnie. O tym, jak sytuacja będzie wyglądała w Urzędzie Miejskim w Przemyślu, poinformujemy Państwa niebawem.

Premier zwrócił się także z apelem do seniorów, aby przez następne dwa tygodnie pozostali w domach, chroniąc się w ten sposób przed groźbą zakażenia.

informacja własna UM w Przemyślu

Opublikował: Witold Wołczyk UM w Przemyślu