PZU Victor Polish Junior. Duńczycy przyjechali do Przemyśla jak po swoje

Jedynie rozstawiony z „dwójką” rosyjski debel Jegor Borisow/Georgij Lebiediew był w stanie przerwać absolutną hegemonię duńskich badmintonistów w rozegranym w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji turnieju PZU Victor Polish Junior.

Impreza, której głównym organizatorem była UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl na czele z prezesem klubu Dariuszem Stańką, trwała od 16 do 19 stycznia br. Nad San zjechali zawodnicy m.in. z: Anglii, Hiszpanii, Słowacji, Czech, Rosji, Austrii czy Łotwy. Przyjechali także jedni z najlepszych na świecie w tej dyscyplinie, czyli Duńczycy. I to właśnie oni byli głównym aktorami zmagań na kortach. Największą gwiazdą została znakomita Anna Siess Ryberg, która trzykrotnie stanęła na podium, w tym dwukrotnie na najwyższym jego stopniu.

PZU Victor Polish Junior 2020 na stałe wszedł już do kalendarza największych badmintonowych imprez w Polsce. Bez wątpienia jest największą sportową imprezą w Przemyślu. O laury rywalizowały zawodniczki i zawodnicy w kategorii 19 lat. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem był Słowak Andriej Antoska, 37. w europejskim rankingu. Z nr 4 zagrał najwyżej sklasyfikowany Polak Mikołaj Szymanowski. Wśród kobiet natomiast z „jedynką” zagrała Arina Maruszczak z Ukrainy. Nr 2 była Polka Joanna Podedworny, nr 3 – Weronika Górniak. Tyle tylko, że europejski ranking można było włożyć między bajki. Niemal wszystkie tytuły zgarnęli Skandynawowie, którzy przyjechali do Przemyśla jak po swoje…

 

Sponsorzy:

Tytularny: PZU oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, POSiR, Urząd Miejski Przemyśl, firma Victor, firma Euroterm, PGM sp. z o.o., MPEC sp. z o.o., ZUK sp. z o.o.

Wyniki:

Gra pojedyncza kobiet: Anna Siess Ryberg (Dania) – Polina Buhrowa (Ukraina; 4) 2:0 (21:12, 26:24)

Gra pojedyncza mężczyzn: Christopher Vittoriani (Dania) – Georgij Lebiediew (Rosja; 2) 2:0 (21:13, 21:15)

Gra podwójna kobiet: Simona Pilgaard/Anna Siess Ryberg (Dania) – Polina Buhrowa/Maria Stoliarenko (Ukraina) 2:0 (21:13, 21:14)

Gra podwójna mężczyzn: Jakob Houe/Christian Faust Kjaer (Dania) – Jegor Borisow/Georgij Lebiediew (Rosja; 2) 1:2 (18:21, 21:11, 17:21)

Gra mieszana: Marcus Rindshoj/Mette Werge (Dania) – Christian Faust Kjaer/Anna Siess Ryberg (Dania) 2:0 (21:17, 21:15)

tekst zaczerpnięty ze strony ZYCIE PODKARPACKIE