Ruszyły zapisy na bezpłatne badania profilaktyczne dzieci w wieku 9 miesięcy – 6 lat – zapraszają Fundacja Ronalda McDonalda oraz Prezydent Miasta Przemyśla

Fundacja Ronalda McDonalda i Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza dzieci na profilaktyczne badania USG „NIE nowotworom u dzieci” w Przemyślu

W dniach 5-6  maja Fundacja Ronalda McDonalda będzie prowadzić w Przemyślu kompleksowe badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer

tel. 16 678 57 56/ 16 678 40 10

Zapisy będą przyjmowane  26.04.2022-04.05.2022 w godzinach od 8:00 do 12:00 decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.

Liczba miejsc jest ograniczona. (70 osób)

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który stanie na Rynku przed budynkiem Urzędu Miejskiego

Mobilna klinika Fundacji to unikalna stacja medyczna, składająca się poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na wyznaczoną godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Z badań w ambulansie przez 16 lat działania programu skorzystało już ponad 76 000 dzieci.