SPEŁNILI MARZENIA – ZOSTALI AKTORAMI

Rodzice dzieci z przedszkola Kraina Marzeń w Buszkowicach  postanowili zadziwić swoje pociechy i spełnić swoje dziecięce pragnienia, zostać aktorem!  Jesienią rozpoczęli  prace nad spektaklem dedykowanym swoim dzieciom – wychowankom przedszkola.  Czas który sobie wybrali do spełnienia tych marzeń, nie był przypadkowy. Okres świąt i karnawału posłużył im do przygotowania sztuki pod tytułem – Z miłości do dzieci, z miłości do sztuki – rodzinne „Boże Narodzenie w Leśnej Stajence”

Premiera przedstawienia została wystawiona w przedszkolu ich pociech ale ogrom pracy i efekty które przerosły nawet samych aktorów – rodziców skłoniły artystów amatorów do pokazania sztuki szerszej publiczności.

Nowo budowane w Przemyślu Centrum Opiekuńczo-Hospicyjne BETANIA z przepiękną Salą Rycerską  okazało się bardzo dobrym miejscem do tego przedsięwzięcia.

Sala pękała w szwach od ilości osób które chciały zobaczyć ten projekt. Sukces przedstawienia to przede wszystkim  wspaniała narracja, oprawa muzyczna, dopracowana choreografia, scenografia i barwne kostiumy, a przede wszystkim wspaniała zabawa samych aktorów. Efekt był tak oszałamiający, gdyż większość  dzieci nie rozpoznała swoich rodziców na scenie. I tak pod czujnym okiem dyrektor przedszkola –Alicji Tabinowskej przypadkiem wyrósł Amatorski Teatr Kraina Marzeń  w Buszkowicach. Co jest najważniejsze ta sztuka jest początkiem czegoś co rodzice chcą zaszczepić i kontynuować w tym przedszkolu na stałe. Czekamy już na kolejne pomysły i spektakle w wykonaniu przeuroczych aktorów.