Termomodernizacja alternatywą do walki ze smogiem

Przemyśl odwiedził prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spotkanie w którym uczestniczyli również wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz oraz kandydat na prezydenta miasta Przemyśla Janusz Hamryszczak  dotyczyło m.in. programu rządowego #CiepłyDom, który umożliwia uzyskanie dofinansowania termomodernizacji domów w kwocie do 90% inwestycji.

Prezes Kazimierz Kujda nie tylko opowiedział o najbliższej przyszłości związanej z programem ciepły dom ale odpowiadał na szereg pytań zadawanych z sali.

Organizator spotkania Janusz Hamryszczak nie kryje nadziei związanych z przyjazdem prezesa Kujdy. Jest przekonany, że tego typu konsultacje społeczne nie tylko edukują uczestników  ale również pozwalają na wypracowanie nowych atrakcyjnych dla miasta pomysłów na oczyszczenie powietrza a co za tym idzie zmniejszenia smogu.

Podczas spotkania prezes Kujda zachęcał do głosowania w nadchodzących wyborach samorządowych i oddania głosu na kandydata na prezydenta miasta Przemyśla  Janusza Hamryszczaka wielkiego orędownika czystego powietrza w grodzie nad sanem.