UCHYLONE DRZWI DO HISTORYCZNEGO AWANSU

Wynikiem 3- 2 zakończyło się spotkanie trzeciej ligi siatkówki kobiet pomiędzy UKS 15 Polonia Przemyśl a UKS MOSiR Jasło. Miejscowe pokonały w tajbreku drużynę z Jasła dopisując do ligowej tabeli jedynie dwa punkty. W rozliczeniu całej ligi może zabraknąć tego straconego dzisiaj punktu. Gospodynie mają jednak nadzieję że koleżanki z Jarosławia wygrają swoje spotkanie, a za tydzień przemyskie siatkarki pokonają drużynę z Sanoka wynikiem trzy zero i wymarzony  udział w barażach o drugą ligę będzie realny. Wygrany pierwszy set w stosunku 26 – 24  oraz emocje w drugim wygranym przez przyjezdne wynikiem 25 – 22 zwiastował emocje do końca meczu. {youtube}nN8yvkSMuHw{/youtube} Dodatkowo łatwa wygrana w secie trzecim 25 – 14 nie wskazywała, że coś może pójść nie tak. W tym momencie jak by coś się zacięło w szeregach gospodyń i przegrana w secie czwartym 25 – 17 wróżyła emocje do końca spotkania. W tym momencie przemyślanki wiedziały już ze rywalki urwały im jeden punkt tak bardzo potrzebny w cało sezonowym rozliczeniu. Walka w tajbreku  trwała do momentu zmiany stron kiedy to gospodynie prowadząc  8 – 7 odskoczyły na bezpieczną odległość wygrywając ostatnie starcie 15 – 9.

Przez najbliższy tydzień przemyślanki będą musiał popracować nie tylko nad efektywnością gry aby pokonać ostatnią w tabeli drużynę z Sanoka ale i nad psychiką bo właśnie opanowania i spokoju zabrakło podczas dwóch przegranych setów, szansa awansu do baraży o drugą ligę może wyzwolić niepotrzebny stres, a szkoda żeby już uchylone drzwi  do awansu zatrzasnęły się bezpowrotnie w tym sezonie. To najważniejsze spotkanie naszych siatkarek już w najbliższa sobotę.