Urszula Kozłowska – historia nieznana

Dawno, dawno temu w mieście Świdnica urodziła się Ula Kozłowska. Od dziecka spisywała swoje wymyślone historyjki, jako mama doskonaliła warsztat pisząc dla swoich dzieci, ale pierwsza książeczka trafiła do rąk rodziców i dzieci w całej Polsce dopiero w 2005 roku.

Ogromny talent autorki wydobył z szuflady (dosłownie) mąż, zachęcając żonę, by zaprezentowała swoje teksty w jakimś wydawnictwie. Twórczość została doceniona i do dnia dzisiejszego wydanych zostało blisko 300 książeczek. Wersje audio nagrywali znani aktorzy i piosenkarze, m.in. Małgorzata Kożuchowska, Zbigniew Wodecki czy Emilian Kamiński. W ten oto sposób pisanie poezji i prozy dziecięcej z wielkiej pasji Pani Uli stało się również sposobem na życie.

Pani Ula Kozłowska dała rodzicom tysięcy maluchów do ręki narzędzie, które uczy obcowania z książką, edukuje i bawi treściami w niej zawartymi, a nawet wspomaga logopedycznie. To jednak nie wszystko. Pisarka dostarczyła polskim rodzinom znacznie więcej – pretekst, do wspólnego spędzania czasu. To absolutnie nieoceniona wartość dla rodziców we współczesnym świecie!

Z początkiem 2017 roku przeraźliwa diagnoza – nowotwór złośliwy atakujący jelito grube i wątrobę, niespodziewanie przerwał proces twórczy, a Pani Ula – tracąc siły do pisania i możliwość wyjazdów na spotkania autorskie ze swoimi czytelnikami, straciła również źródło utrzymania.

Koszty leczenia (konwencjonalne i alternatywne), rehabilitacja, konsultacje medyczne oraz mnóstwo wydatków towarzyszących sprawiło, że sytuacja zrobiła się bardzo ciężka. Oprócz choroby zagrażającej życiu, pisarka zmaga się z lękiem o zapewnienie środków na leczenie i skromne życie. Stres spowodowany sytuacją materialną niestety nie pomaga w zdrowieniu, a sama choroba jest już wystarczająco mocno obciążająca.

Dlatego, nie zwlekając, uruchamiamy możliwość finansowego wsparcia Pani Urszuli. Chcemy pozyskać pieniądze na dalsze leczenie oraz na utrzymanie w okresie rekonwalescencji.

Pomóżmy Pani Uli odzyskać zdrowie. Będzie to dla autorki oznaczało powrót do pisania, czego z całego serca jej życzymy!

więcej informacji na stronie fundacji SEDEKA https://sedeka.pl/opp/pomozmy-urszuli-kozlowskiej-wygrac-z-rakiem#

I przyszedł pewien dzień kiedy Pani Ula napisała również książeczkę pt. ,,Piłkarz” Wiedząc o wielkim talencie kapitana naszej kadry narodowej, opowiedziała o nim dzieciom pisząc o piłkarzu Robercie. Nasza redakcyjna koleżanka spotkała się z Robertem Lewandowskim kilka tygodni temu we Włoszech nad jeziorem Garda. Przebywając tam ponownie w tym samym miejscu przypomniała sobie, że istnieje taka książeczka, o której być może nie wie jej bohater. Wyszukała jej z pośród wielu napisanych przez Ulę i stworzyła ten oto film …