W PRZEMYŚLU CZYTALI LALKĘ

W Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu odbyło się Narodowe Czytanie „LALKI” Bolesława Prusa. Gościem specjalnym tegorocznego Czytania Narodowego w Przemyślu była Anna Demczuk aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, włączyli się również zaproszeni mieszkańcy Przemyśla, których występy w klimat miejsc odwiedzanych przez czytających wprowadzała pani Agata Pilawa
W programie oprócz czytania odbył się Quizu wiedzy o „Lalce”, który opracowała Katarzyna Bednarz-Soja, niestety do rywalizacji zgłosiła się tylko jedna osoba, niewidoma Pani Maria, która wcześniej również czytała fragment z książki napisanej alfabetem Braille’a. Nikt nie czuł się na siłach aby rywalizować z wielbicielką przygód bohaterów ,,Lalki”. Pani Maria wykazała się wspaniała znajomością powieści Bolesława Prusa, jej wynikiem było 98% trafnych odpowiedzi.
Na zakończenie spotkania, odbyła się prezentacja Arkadiusza Więcha, Galicjanin w Warszawie. „Lalka” B. Prusa w oczach mieszkańców Galicji przełomu XIX i XX wieku. Wspaniale przygotowana prezentacja multimedialna pokazała Warszawę, jakiej nie znamy i nie pamiętamy oraz wszystkie miejsca, o których Bolesław Prus wspominał w swojej powieści.