W Przemyślu rozpoczął się kolejny turniej badmintonowy – PZU POLISH JUNIOR BY VICTOR 2020

W przemyskiej hali sportowej rozpoczęła się trzecia edycja PZU POLISH JUNIOR BY VICTOR 2020, jednego z największych w Europie międzynarodowych turniejów badmintonowych (16-19 stycznia br.). Ponad 300 zawodników z 18 krajów bierze udział w przemyskim i rozpoczynającym się dzień później w Medyce PZU Polish Youth. Impreza odbywa się dzięki UKS Aktywna Piątka, którą w tym roku wsparł nowy sponsor tytularny, czyli PZU, a także Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Urząd Miejski w Przemyślu oraz Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W krótkiej ceremonii otwarcia wzięli udział zaproszeni goście oraz przedstawiciele instytucji i firm wspierających imprezę: Dariusz Stańko Prezes UKS Aktywna Piątka, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Przewodnicząca rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka, wójt Gminy Medyka Marek Iwasieczko, przedstawiciele Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Miejskiego.

W imieniu Prezydenta Miasta Janusz Łukasiewicz Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury, nie tylko życzył zawodnikom jak najlepszych wyników sportowych w ciągu najbliższych trzech dni, ale także zaprosił do udziału i odwiedzenia naszego miasta w przyszłym roku, kiedy prawdopodobnie turniej będzie się odbywał w nowym miejscu – powstającej hali przy I Liceum Ogólnokształcącym „Centrum Rozwoju Badmintona”.

badminton_8.jpeg

– Cieszę się że przyjechaliście do Przemyśla, na Podkarpacie. Wielkie gratulacje i podziękowania dla organizatora i życzę udanych zawodów. Niech wygrywają najlepsi! turniej uważam za otwarty – zwrócił się do zgromadzonych na hali Piotr Pilch Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego otwierając oficjalnie zawody. Otwarcie turnieju swoim występem umiliły dzieci z przedszkola samorządowo w Medyce, a wkrótce potem rozpoczęły się pierwsze mecze eliminacyjne PZU POLISH JUNIOR BY VICTOR 2020