Zbliżają się POLA NADZIEI – w Przemyślu z tej okazji posadzono żonkile

„Powitanie wiosny” i sadzenie żonkili, które miało miejsce w minioną niedzielę w Przemyślu, to ważny element Pól Nadziei, corocznej akcji charytatywnej organizowanej przez Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy, które od kilku lat buduje w naszym mieście, przy ulicy Słowackiego – Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze „Betania”. Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Lazarytów po uroczystej Mszy Świętej w kościele Ojców Franciszkanów przemaszerowali pod Urząd Miasta Przemyśla, gdzie można było obejrzeć symboliczny program artystyczny. Na zaproszenie organizatorów wydarzenia, dzieci ze Szkoły Podstawowej im.ks. Jana Twardowskiego,pod opieką Pani Anny Kołodziejczyk i Pani Jolanty Kosińskiej-Proć zaprezentowały przepiękny taniec wiosenny. Swój piękny taniec wykonały również dzieci z Przedszkola z Zespołu Szkół w Krzywczy, dzieci z Przedszkola nr 14 w Przemyślu oraz dzieci ze szkoły tańca Golden Dance pod opieką Pana Rafała Zakielarza oraz Pani Katarzyny Kubickiej.

Następnie wszyscy uczestnicy akcji zasadzili cebulki żonkili, ufundowane przez Alior Bank oraz firmę Euroterm, kwiatów, które od lat są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Żonkile wyrosną na skwerze, tuż obok pomnika Jana III Sobieskiego.

Konferansjerem wydarzenia „Powitanie wiosny” była Pani Katarzyna Prokopowicz. Patronat honorowy objął Prezydent miasta Przemyśla-Pan Wojciech Bakun,a patronat medialny tygodnik Niedziela Przemyska oraz Tvpodkarpacka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i osobom zaangażowanym w akcję i zapraszamy już 1 maja na VII edycję Przemyskich Pół Nadziei oraz zachęcany do wsparcia dzieła budowy hospicjum poprzez przekazanie na ten cel 1%.

informacja własna KATARZYNA PROKOPOWICZ