Zmarła Barbara Gmiter, była dyrektor Jarosławskiego „Plastyka”

Dziś rano po ciężkiej chorobie zmarła Barbara Gmiter (72 l.), jarosławska malarka, wieloletnia dyrektorka jarosławskiego „Plastyka”.

Barbara Gmiter urodziła się 7 marca 1946 r. była absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie – Wydział Grafiki w Katowicach.

Funkcję dyrektora Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych pełniła od 1981 roku do 2002. Jej kadencja była najdłuższą z dotychczasowych. Na stronie Zespołu Szkół Plastycznych czytamy: „Przebrnęła pomyślnie przez trudny okres stanu wojennego i kontynuowała dzieło poprzedników rozbudowując bazę szkoły i modernizując ją w miarę posiadanych środków finansowych. Wyremontowała poddasze w głównym budynku szkoły, unowocześniła internat dziewcząt oraz dokonała niezbędnych zmian w stołówce i kuchni internackiej, rozpoczęła także budowę przewiązki łączącej budynek główny z pawilonem rzeźby. Koniec jej dyrektorowania zbiegł się z reformą szkolnictwa, w wyniku której dotychczasowe PLSP im. St. Wyspiańskiego przekształciło się w Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych.

informacja własna EKSPRES JAROSŁAWSKI