ZOSTAWILI ZA SOBĄ BLISKO 1600 GRUP – DZIECI Z KRASICZYNA W CZOŁÓWCE

Dotarła do nas miła wiadomość napisana przez opiekuna – nauczyciela języka niemieckiego ze szkoły w Krasiczynie.

(…) 18 maja 2017 r. rozstrzygnięto XIII edycję ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego „DaF-Kenner kochen!”, w której wzięli udział również nasi uczniowie. Praca przygotowana przez nasz zespół została nagrodzona i otrzymaliśmy III miejsce w kategorii klas I-III. (…)

W tym roku konkurs DaF-Kenner cieszył się szczególną popularnością. Swój udział zgłosiło blisko 1600 grup uczniów z klas I–III i IV–VI szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zadanie konkursowe polegało na zebraniu informacji na temat potrawy pochodzącej z jednego z krajów niemieckojęzycznych i zaprezentowaniu ich w języku niemieckim wraz z recepturą potrawy w krótkim filmie. Dzieci mogły pracować w grupach maksymalnie 5 osobowych. Uczniowie klasy  II w skłądzie – Emilia Kurpyta, Laura Kubik, Małgorzata Kubik, Zuzanna Wróbel oraz Filip Suchojad wraz z panią Katarzyną Kubas oraz wychowawcą panią Marią Worosz przygotowali film pt. „Wiener Apfelstrudel” („Wiedeński strudel jabłkowy”). Jury oceniało prace konkursowe pod kątem: poprawności językowej, sposobu prezentacji oraz ilości informacji na temat potrawy, oryginalności pomysłu, stopnia trudności wykonania, sposobu wykonania dania, nawiązania do realiów/ kultury krajów niemieckojęzycznych.

W tegorocznym jury konkursu zasiedli: patron honorowy – szef kuchni Kurt Scheller oraz przedstawiciele i eksperci językowi PWN Wydawnictwa Szkolnego, Instytutu Goethego, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

 Praca nad filmem była dla dzieci nie tylko ciekawym doświadczeniem językowym, ale przede wszystkim wspaniała przygodą z filmem i kamerą w ręce . Drugoklasiści poczuli się jak prawdziwi aktorzy na planie filmowym. W najbliższym czasie uczniowie otrzymają dyplomy oraz nagrody. W przygotowaniu pracy konkursowej pracowali również, pani Agata Kubik wspierająca kulinarnie całość zadania oraz panie Zofia Wróbel i Magdalena Błachut przygotowujące scenografię. Finansową stronę projektu udźwignęła Rada Rodziców. Gratulujemy młodym aktorom miejsca na podium , nauczycielom ambitnej młodzieży, rodzicom cudownych dzieciaków uczących się języka niemieckiego. Po tym sukcesie na pewno wszyscy mogą powiedzieć, że było warto. PONIŻEJ FILM KTÓRY POMÓGŁ MŁODYM KUCHARZOM ZDOBYĆ III MIEJSCE W POLSCE.