TVPODKARPACKA PRZYSTĄPIŁA DO ZRZESZENIA LOKALNYCH TELEWIZJI INTERNETOWYCH – Grupa Medialna Na Żywo

Grupa Medialna Na Żywo to innowacyjny projekt polegający na zrzeszeniu lokalnych telewizji internetowych w jedną, wspólną stację internetową. Do Grupy należą: Twoja TV, TV Lubaczów, TV Gorlice, iTV Wisła, TV Łańcut, TV Kluczowa, Tarnowska TV, Portal Miejski Mój Rzeszów, Rzeszów Na Żywo.pl. a także TV Podkarpacka. Pomysłodawcą, a także wykonawcą w tym zakresie jest Czyż – Studio Filmowe, właściciel Telewizji Internetowej Rzeszów Na Żywo.pl. W związku z tym, że w realizowanym projekcie uczestniczy wiele podmiotów, oferta programowa, a także możliwości realizacyjne Grupy mają szerokie spektrum działania, a także oddziaływania na widzów. Grupa Medialna Na Żywo to także intensywny plan rozwoju. Wśród materiałów, które będą znajdowały się w regularnej będzie można odnaleźć: realizacje newsów o tematyce informacyjnej, politycznej, społecznej, kulturalno-sportowej oraz interwencyjnej, relacje z imprez, koncertów oraz wydarzeń kościelnych i państwowych. Dzięki serwisowi Grupy Medialnej Na Żywo widz w jednym miejscu znajdzie informacje z Rzeszowa, Przemyśla, Przeworska, Dębicy, Stalowej Woli, Jarosławia, Lubaczowa, Łańcuta, Tarnobrzega, Sandomierza, Tarnowa, Brzeska, Bochni, Dąbrowy, Gorlic Uzupełnieniem części informacyjnej będzie natomiast regularne wydanie pogody z regionów całego Podkarpacia.

Poza realizacją codziennych wydań informacyjnych treść programową stacji będą tworzyły również produkcje kulturalno-rozrywkowe. Nie zabraknie więc informacji o aktualnych i zbliżających się koncertach organizowanych przez np. Filharmonię Podkarpacką, Teatr ,,BoTak” , PCKiN Zamek czy miejscowe kluby muzyczne, a także wywiadów z solistami i muzykami. Dla miłośników sztuki filmowej przygotujemy dawkę najświeższych informacji dotyczących kinowych premier, a także opinii na ich temat. Rozwiązaniem dla aktywnych politycznie będzie „Salonik Polityczny” – program, w którym pojawią się komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, wraz z transmisją konferencji prasowych oraz wywiad z Gościem Dnia. W naszej ofercie nie zabraknie również pozycji skierowanej do rolników. Właśnie im poświęcony będzie regularny cykl „Agro News”.

Na wyposażeniu stacji znajduje się nowoczesny wóz transmisyjny, dlatego wiele imprez, wydarzeń sportowych, kulturalnych czy religijnych będzie realizowanych na żywo. Kontent stacji będzie docelowo również emitowany przez zaprzyjaźnione telewizje kablowe.