Zakończył się Kongres Medycyny i Chirurgii Estetycznej w Rzeszowie

W rzeszowskim Hotelu Bristol zakończył się dwudniowy Kongres Medycyny i Chirurgii Estetycznej. Organizatorami I edycji Kongresu KMICE były IP Cliniq – Instutut Piękna specjalizujący się w kompleksowych przeciwstarzeniowych programach medycznych oraz nowoczesne i stale rozwijające się Centrum Medyczne „MEDYK”, któremu zaufało już ponad 500 000 pacjentów.

Przy szczelnie wypełnionej sali konferencyjnej wydarzenie otworzył Prezes Centrum Medycznego MEDYK, Lek. med. Stanisław Mazur, inicjator działań społecznych poświęconych edukacji prozdrowotnej i profilaktyce oraz Dyrektor IP Cliniq – Instytut Piękna Edyta Dedek.

Przez wiele godzinodbywały się  wykłady i debaty z zakresu chirurgii plastycznej i jej bezpieczeństwa z udziałem wielu znakomitych prelegentów. Jednym z nich był dr Piotr Drozdowski, chirurg plastyczny, który jest członkiem Europejskiej Rady Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

O najnowszych trendach w medycynie estetycznej jakim jest  karboksyterapia czyli odmładzanie ciała tlenkiem węgla, opowiedziała dr n. med. Marzena Juszczyk-Gontaszewska.

Wyjątkowym prelegentem była młoda Amazonka Dorota Wójcik, która po zdiagnozowaniu raka piersi w wieku 24 lat przeszła dwie operacje, chemioterapię oraz rekonstrukcję piersi. Mimo ciężkich przeżyć, uśmiechnięta z ogromną chęcią do życia zachęcała wszystkie kobiety do badań profilaktycznych.

Prelegentem reprezentującym firmę PM International był dr Bogusław Dembiński, specjalista medycyny naturalnej, który od 18 lat prowadzi w Warszawie gabinet Zdrowie i Natura. Poruszył tematy profilaktyki zdrowotnej i ważnej roli witamin i minerałów w życiu człowieka.

Opatentowaną technologię NTC na przykładzie kosmetyków FitLine med i FitLine skin, które gwarantują maksymalną czystość, wysoką jakość i tolerancję dermatologiczną przedstawiła Maria Całka.

Wieczorna Gala Kongresu KMICE w Hotelu Bristol Tradition & Luxury uzupełniła wiedzę  zdobytą w ciągu dnia o doznania estetyczne. Uczestnicy obejrzeli widowiskowy pokaz Salonu bielizny Paryżanka. Właścicielka Monika Bardian fizjoterapeutka, pedagog i ekspertka bra-fittingu postawiła na indywidualną obsługę klienta na jak najwyższym poziomie.  Zbudowała markę, która kojarzona jest  z jej osobą. Pokaz bielizny był dowodem, że Paryżanka jest jej ogromną pasją.

Wspaniałym akcentem podczas wieczornej Gali była muzyka fortepianowa w wykonaniu młodej pianistki Beaty Dencikowskiej absolwentki Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na zakończenie odbył się pokaz mody najnowszej kolekcji Anety Kręglickiej x L’AF, który zorganizował Butik Kobiecowo.  Zostały  zaprezentowane różne stroje, w których klasyczna elegancja splata się ze z fasonami sportowymi. Modelkami w pokazie były tancerki z grupy 31+  Zespołu Iskierka z Łańcuta.

W trakcie wieczoru wystąpiła Magdalena Tobolska, mama 4-latka, która cierpiała na zanik piersi po karmieniu dziecka. Pani Magda wygrała metamorfozę w IP CLINIQ – Instytucie Piękna i poddana została operacji rekonstrukcji piersi – pierwszej w Polsce z wykorzystaniem najnowszych implantów XTRA firmy Mentor. Zabieg przeprowadził chirurg plastyczny, dr n. med. Łukasz Drozd. Z jej ust padło wiele miłych i ciepłych słów oraz podziękowań, które złożyła na ręce dyrektor IP Cliniq

Wszyscy goście wzięli udział w losowaniu nagród ufundowanych przez partnerów KMICE, prezenty powędrowały do pięciu osób, które miały najwięcej szczęścia w losowaniu.

Na zakończenie wieczoru Prezes Centrum Medycznego MEDYK Stanisław Mazur, podziękował osobom, które włożyły najwięcej pracy i zaangażowania w organizację wydarzenia tj. Dyrektor IP Cliniq Edytcie Dedek oraz dyrektorom organizacyjnym Karinie Guzek-Buk oraz Mateuszowi Rutkowskiemu.

Sobotnią odsłonę Kongresu Medycyny i Chirurgi Estetycznej zdominowały indywidualne konsultacje, warsztaty i pokazy. Odbyło się wiele zabiegów na ciało i twarz, zabiegów ujędrniających mięśnie, badań kondycji skóry i włosów, pokazy tatuażu, analiza składu masy ciała, warsztaty  fryzjerstwa i makijażu, indywidualny dobór bielizny oraz rozmowy na temat profilaktyki zdrowia, ważnej roli witamin i minerałów zawartych w suplementach diety czy wysokozmineralizowanej wodzie. Goście poznali nowe innowacyjne kosmetyki i produkty, z którymi  spotkali się po raz pierwszy.

Misją Kongresu Medycyny i Chirurgii Estetycznej (KMICE) było zwiększanie świadomości społecznej na temat profilaktyki, zdrowia i piękna poprzez dialog ekspertów z dziedzin: chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, kosmetologii.

Ideą Kongresu był rozwój podkarpackiego Klastra Medycyny i Chirurgii Estetycznej „Zdrowie i Piękno Ciała Ludzkiego” oraz wzmacnianie potencjału polskich podmiotów zaangażowanych w jego tworzenie.

 

 

 

tekst, foto: Iwona Turowska