25 lat w służbie dla Przemyślan

Straż Miejska w Przemyślu świętowała swoje 25-lecie. W uroczystościach, które rozpoczęły się Mszą św. w Katedrze, w intencji wszystkich funkcjonariuszy Straży Miejskiej i ich rodzin której przewodniczył ksiądz biskup Adam Szal uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta i Powiatu, członkowie Rady Miasta, przedstawiciele miejskich jednostek organizacyjnych, osoby duchowne, przedstawiciele służb mundurowych z całego kraju, Posłowie oraz zaproszeni goście. W powitalnym przemówieniu Jan Geneja Komendant Straży Miejskiej w Przemyślu odniósł się do pierwszych lat funkcjonowania Formacji w Przemyślu podkreślając zmiany w priorytetowych kierunkach działalności jakie zaszły na przestrzeni 25 lat. Prezydent Miasta Rober Choma wraz z komendantem wręczyli wyjątkowe wyróżnienie Honorowego Strażnika Miejskiego dla Przemyślanina prof. dr hab. Marka Bojarskiego Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie uroczystości nie obyło się bez humorystycznych momentów. Za wieloletnią współpracę komendant Przemyskiej Policji Krzysztof Pobuta otrzymał symboliczną pamiątkową blokadę na koła, oraz pamiątkowy medal. Podziękował za pomoc jaką policja otrzymuje od straży miejskiej w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, zabezpieczenia imprez masowych i wielu innych działań.
Wszyscy, którzy od lat współpracują i wspierają działania przemyskich strażników miejskich oraz przedstawiciele służb mundurowych z innych miast, którzy zaszczycili swoją obecnością uroczystość otrzymali pamiątkowe medale z okazji 25-lecia. Najstarsi stażem funkcjonariusze Straży Miejskiej z Przemyśla otrzymali oprócz medali urlopy okolicznościowe oraz awanse .
Nie obyło się bez wielu przemówień, gratulacji, podziękowań i życzeń kolejnych kilku 25-cio leci funkcjonowania Straży Miejskiej w Przemyślu. Na zakończenie uroczystości komendant Jan Geneja zaprosił wszystkich na urodzinowy tort, który w kształcie odznaki przemyskich strażników pokroił w imieniu komendana poseł Marek Rząsa.