Dzień Nauki w PWSW w Przemyślu – „Bezpieczny obywatel w bezpiecznej Polsce”

Dzień Nauki to impreza edukacyjno-kulturalna, która po raz VIII odbyła się w parku Lubomirskich. Organizatorem była Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu,  która kieruje tę imprezę  do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalistów. Studenci wraz z wykładowcami zapewnią wszystkim zgromadzonym wiele atrakcji,  zarówno o charakterze naukowym jak i kulturalnym. W dniu imprezy każdy może przyjść na teren parku, zapoznać się z oferta edukacyjną i pobawić, co uczyniły nawet przedszkolaki.  Swoje stoiska prezentowali przedstawiciele wszystkich 13 kierunków kształcenia PWSW.

Tegorocznej edycji Dnia Nauki  towarzyszyło hasło „Bezpieczny obywatel w bezpiecznej Polsce”,   głównym punktem program były pokazy sprzętu operacyjnego służb mundurowych – policji, wojska, służby celno-skarbowej, straży pożarnej, służby ochrony kolei, a także pokazy sztuk walki oraz  udzielania pierwszej pomocy. Nie mogło oczywiście zabraknąć wielu doświadczeń chemicznych  prezentacji i pokazów fizycznych, warsztatów rysunkowych i innych atrakcji licznie obleganych przez młodych ludzi. Władze uczelni nie zapomnieli o atrakcjach dla najmłodszych, były dmuchańce, przejażdżki na kucykach, a także zawody sportowe i gry terenowe. Uczestnicy, którzy przybyli na piknik mogli oddać strzał na wirtualnej strzelnicy laserowej, wziąć udział w wypadku drogowym lub polecieć na symulatorze -szybowcem oraz wygrać mnóstwo nagród w konkursach.

Nie zabrakło też części artystycznej, a w niej pokazów tańców polskich, dworskich, występu chóru akademickiego i popisów muzycznych studentów z różnych kierunków. Zwieńczeniem Dnia Nauki był spektakl „Babcia winna” w wykonaniu aktorów przemyskiego teatru FREDREUM, a potem biesiada przy ognisku.

Dzień Nauki, wpisał się już na stałe w kalendarzu wydarzeń  tej uczelni. Od ośmiu lat w ciekawy i niekonwencjonalny sposób ta edukacyjno-kulturalna impreza pokazuje niesamowite możliwości. Nie można o niej powiedzieć, że było nudno czy powtarzalnie. Dzień przebiegł jak zawsze w radosnej atmosferze, a misja połączenia przyjemnego z pożytecznym została po raz kolejny wykonana.