Spotkanie z poezją i piosenką podczas święta Pluszowego Misia

Z okazji  Światowego Dnia Pluszowego Misia, wychowawcy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu,  przygotowali  dla maluchów  coś wyjątkowego, dzień, który zapamiętają na długo. Odbyło się spotkanie  z wyjątkową osobą, pisarką Marią Żemełko, która od lat współpracuje z Ośrodkiem i darzy dzieci ogromną sympatią. Gościem specjalnym był Michał Lichota, który zagrał wyjątkowy ,,misiowy” utwór – wiersz Marii Żemełko, oczywiście o misiu.

Dzieci poznały historię tego wspaniałego święta, wysłuchały bajek czytanych przez pisarkę,  wspólnie recytowały wiersze i wspaniale  bawiły się przy dziecięcych piosenkach. Od lat  w listopadzie obchodzone jest  święto najmilszej zabawki i najlepszego przyjaciela dzieci – Pluszowego Misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku, od tego czasu obchodzony jest przez dzieci na całym świecie  rok rocznie.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy,  odbył się również konkurs rysunkowy  i różne wspólne zabawy.