Aleksandra Sołga opowiada o swojej tanecznej pasji

Aleksandra Sołga jest założycielką i właścicielką Szkoły Tańca A-Z w Przemyślu. Największej i najpopularniejszej tego typu szkoły w mieście, istniejącej już od ponad 20 lat. Jest też założycielką Przemyskiej Fundacji Rozwoju Tańca – organizacji pożytku  publicznego, która działając pod kierownictwem Prezesa  Roberta Sarnowskiego, wspiera uzdolnione tanecznie dzieci i młodzież z Przemyśla i regionu podkarpackiego.

9 grudnia 2016 r. w Krakowie z okazji 60 -lecia  Polskiego  Towarzystwa Tanecznego odbył się KONGRES  PTT  „Taniec – nasza pasja”. Podczas tej uroczystości Aleksandra Sołga otrzymała SREBRNĄ ODZNAKĘ za szczególne zasługi i osiągnięcia w zakresie upowszechniania tańca oraz propagowanie jego walorów kulturowych, sportowych, estetycznych, rekreacyjnych i zdrowotnych.

Jej podopieczni na przestrzeni  ponad 20 lat mogą poszczycić się wieloma sukcesami ; mają na swym koncie wiele nagród oraz tytułów mistrzowskich i wicemistrzowskich w sportowej, tanecznej rywalizacji krajowej i międzynarodowej. Organizując turnieje oraz pokazy taneczne i odnosząc sukcesy, przyczynia  się do promocji miasta Przemyśla zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju.

Dzięki wieloletniej działalności Pani Aleksandry Sołgi  i  tancerzy „A-Z” Przemyśl stał się mocnym ośrodkiem  na tanecznej mapie  Polski.

W swojej szkole tańca prowadzi również zajęcia na kształt pogotowia tanecznego, bo nie brakuje osób, które na ostatnią chwilę chcą się nauczyć choćby podstaw przed weselem lub okolicznościowymi imprezami.

Jesteśmy szkołą wszechstronną i dajemy różne propozycje kandydatom do tańca – opowiada właścicielka Szkoły Tańca A-Z w swoim wywiadzie…