APEL PREZYDENTA MIASTA PRZEMYŚLA – Mróz może zabić – nie bądźmy obojętni wobec bezdomnych i samotnych…

Szanowni Państwo, jak co roku w porze zimowej zwracam się do Państwa o szczególną wrażliwość na drugiego człowieka. W ostatnich dniach w naszym mieście wystąpiły niskie temperatury. To śmiertelne zagrożenie zwłaszcza dla osób samotnych, bezdomnych.

Apeluję – jeżeli widzimy leżącego lub siedzącego człowieka na ulicy, na ławce, w każdym innym miejscu, starszego czy młodego, nietrzeźwego lub chorego – podejdźmy, sprawdźmy i w razie potrzeby zadzwońmy na telefon alarmowy Straży Miejskiej 986.

Nie pozostańmy obojętni, w tym trudnym czasie, na los potrzebujących. Bądźmy czujni i sprawdzajmy, czy osoby spotkane na ulicy nie potrzebują pomocy lub schronienia.

Nasza pomoc może uratować ich życie.  

W Przemyślu całodobowo pod numerem 16 675 12 40 przy Straży Miejskiej działa Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, które jest zobowiązane do wskazywania miejsc lub przewozu osób potrzebujących pomocy do schroniska. Placówka  działa całodobowo.

Takie zgłoszenia przyjmuje również Policja oraz Pogotowie. Można też zadzwonić na numer 112 i poinformować o konieczności udzielenia pomocy.

Prezydent Miasta Przemyśla

          Robert Choma