„Artystyczna Jesień na Zamku” – akustyczny koncert zespołu SZTYWNY PAL AZJI

Sztywny Pal Azji to legenda polskiej muzyki rockowej, która największą popularność zyskała w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Pierwszy sukces odniosła na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku, gdzie zespół prezentował styl popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Grupa zakwalifikowała się do „złotej dziesiątki”, a piosenka „Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później premierę miała debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Europa i Azja”. Największe przeboje pochodzące z tego albumu, „Spotkanie z…” oraz „Wieża radości, wieża samotności” bardzo szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Akustyczny koncert w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego pokazał, że zespół wciąż jest wielki. Wyśmienita forma muzyków udzieliła się widowni, która w znakomity sposób odbierała, a właściwie współtworzyła klimatyczny, pełen pozytywnej energii koncert. Wspólne śpiewanie, oklaski na stojąco i bisy pokazały, że przemyska publiczność też jest w świetnej formie. Tego wieczoru moc była w każdym zamkowym zakątku. Kto nie był niech żałuje.

Niebanalne teksty artykułowane szczerym przekazem, bogactwo dźwięków, nowe aranżacje największych przebojów zespołu stworzyły niepowtarzalny klimat przywracając niektórym wspomnienia z lat szkolnych. Sztywny Pal Azji zaprezentował również nowe piosenki. Były one swoistą, „aromatyczną przyprawą” do tego wspomnieniowego, muzycznego tortu.

Skład zespołu:
Leszek Nowak – vocal, piano
Jarosław Kisiński – gitara, chórki
Paweł Nazimek – bas
Zbyszek Ciaputa – perkusja
Wojtek Wołyniak – gitara, klawisze, samplery
Krystian „Carlos” Różycki – gitara, chórki, instr. perkusyjne

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński