„Bike Town Przemyśl 2016” – najbardziej widowiskowe dyscypliny rowerowe

W scenerii historycznej i unikatowej architektury Przemyśla oraz sławnej Twierdzy Przemyśl już w po raz trzeci odbył się Puchar Świata w Dircie, Maraton Cyklokarpaty, Eliminator MTB, Junior XC Race oraz pokazy i warsztaty trialu rowerowego. Bike Town Przymyśl to wydarzenie nie tylko dla rowerowych szaleńców, ale i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę na dwóch kółkach. W festiwalowym Centrum Testowym każdy mógł wybrać się na wycieczkę po okolicznych ścieżkach na najnowszych modelach rowerów Kellys!BIKE

Zeszłoroczna edycja zdobyła prestiżowy tytuł “Wydarzenie sportowe lata 2015” w plebiscycie marketingowego portalu Brief. Jak będzie w tym roku? wszyscy zapytani przez nas uczestnicy wypowiadali się bardzo pochlebnie o tegorocznej organizacji imprezy, przygotowanych przeszkodach i nowych dyscyplinach sportowych.

Tegorocznymi atrakcjami podczas festiwalu rowerowego były:

CYKLOKARPATY – Maraton Twierdza Przemyśl zaliczany do serii Cyklokarpaty.pl. Przemyski sprint to swoista inauguracja sezonu tych cyklicznych imprez w Polsce. Trzy dystanse pozwolą na start wszystkim, niezależnie od umiejętności i stopnia zaawansowania.


BIKE TOWN1ELIMINATOR MTB
– czyli zawody SsangYong Eliminator MTB 2016 to prawdziwa nowość i tym samym jedna z niespodzianek w skali tegorocznego festiwalu BTP. W scenerii historycznej i unikatowej architektury Przemyśla, wzdłuż brukowanych uliczek prowadzących wokół Rynku, została wyznaczona trasa niecodziennego wyścigu…Tego rodzaju miejskie wyścigi sprinterskie to przede wszystkim ciekawa trasa, walka bark w bark między zawodnikami oraz atrakcyjne nagrody.

TRIAL – dla wszystkich chętnych odbędą się zabawy związane z rowerowym trialem, czyli iście cyrkowe popisy na specjalnie przygotowanych do skoków przeszkodach.

JUNIOR XC RACE – organizatorzy BTP 2016 postanowili w tym roku dać szansę na pościganie się także najmłodszym riderom. To właśnie z myślą o nich, w niedzielne południe wystartowały zawody XC dla wszystkich chętnych dzieci.BIKE3

PUCHAR ŚWIATA W DIRCIE – czyli konkurs na najbardziej spektakularne tricki w powietrzu. Niecodzienny show przyciągną do Przemyśla około czterdziestu dirt jumperów. Dwudziestu z nich przybyło aż z dziesięciu krajów europejskich. Konkurowali repertuarem rowerowych akrobacji z kolejnymi dwudziestoma czołowymi zawodnikami z Polski. Jest to najdłuższa lista startowa jaką mogliśmy do tej pory obserwować w kilkuletniej historii festiwalu Bike Town Przemyśl. Należy podkreślić, że jest to jedna z dwóch edycji Pucharu Świata w Dircie, które zobaczymy w tym sezonie w Polsce! Ze względu na wysoką rangę i poziom przeszkód zawody przeznaczone były tylko dla doświadczonych zawodników.

BIKE4