Wielki charytatywny maraton Zumba Fitness dla Marcina Zakrzewskiego w Przemyślu

W Medyczno- Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu odbył się wielki charytatywny maraton Zumba Fitness  dla Marcina Zakrzewskiego. Przez trzy godziny licencjonowani instruktorzy Zumby wspólnie  tańczły i bawiły się  z  przybyłymi w tym dniu ochotnikami, którzy wsparli akcję charytatywną, ale  również przy okazji skorzystali z fantastycznego spotkania jakim jest Zumba.

Byo to pierwsze takie wydarzenie w Przemyślu które, jak powiedziała organizatorka Katarzyna Kubicka ..,,zapoczątkuje falę wspaniałych spotkań ludzi dobrej woli, którzy chcą pomagać innym mając przy tym wspaniałe korzyści dla zdrowia, jak również będzie to miejsce integrujące nasz wspaniały Przemyśl i cały region podkarpacki. Zumba jest to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku, sposób życia i mnóstwo pozytywnej energii. Jest to nowy system fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o naszą kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia nas w świetne samopoczucie, które zostaje na długo, długo poza zajęciami. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarza atmosferę świetnej imprezy i totalnie porywa nas do zabawy. Bardzo dynamiczna i ekscytująca kombinacja rytmów latynoskich i międzynarodowych, tj. merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist …. i wiele innych”ZUMBA1

Podczas Maratonu odbyła się zbiórka dobrowolnych datków do puszek na leczenie i rehabilitację 32 letniego Marcina, który jeszcze w maju zeszłego roku był aktywnym, młodym chłopakiem, pracował, miał dziewczynę, w czerwcu mieli wziąć ślub. W ciągu jednej chwili świat obrócił się do góry nogami- nikt się tego nie spodziewał, a on z pewnością najmniej. Pęknięcie naczyniaka mózgu przyczyniło się do czterokończynowego porażenia, Po operacji mózgu ( kraniektomii ) Marcin utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej, przeszedł, zapalenie płuc, sepsę. Obecnie wymaga stałej opieki, codziennej intensywnej rehabilitacji, posiłków specjalnie zakupionych do karmienia przez sondę, sprzętu rehabilitacyjnego, wizyt u specjalistów.