Bitwa na głosy – Sopranissimo & Tre Voci

W Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek odbył się kolejny porywający wieczór, tym razem była to Gala Operowa – bitwa na głosy.  Na scenie Zamku Kazimierzowskiego spotkały się dwa żywioły, solistki z „Sopranissimo” i tenorzy z „Tre Voci”, niezwykłe połączenie kobiecego piękna i męskiej siły.  Kiedy wyszli  razem na scenę, działała się magia.

Artyści w takim składzie występują od kilku miesięcy, wspólne więzi rodzinne (siostra, brat, żona, szwagier) i propozycja wspólnego koncertu połączyła sześć głosów operowych i Qwartet 2be Violin Duo i genialny pianista Darek Tarczyński. Podczas koncertu wiele się działo, a  humor niejednokrotnie zwyciężał z powagą. Były życzenia urodzinowe, wspólnie odśpiewane ,,sto lat”, a nawet taniec siostry z bratem. W programie koncertu znalazły się utwory muzyki operowej, filmowej i musicalowej.

Sopranissimo to niezwykłe pod każdym względem kobiety: Agnieszka Adamczyk, Joanna Horodko i Agnieszka Sokolnicka. Trzy śpiewaczki operowe, obdarzone niezwykłą urodą, pasją do śpiewu i poczuciem humoru. Każda z nich ma na swoim koncie sukcesy i pokaźny dorobek artystyczny.

Tre Voci:  Voytek Soko, Mikołaj Adamczyk i Miłosz Gałaj to trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Występują ze sobą od dwóch. Uwielbiają występy na żywo i spotkania z publicznością. Pomimo własnych,  indywidualnych karier na scenie operowej, występując razem, tworzą jedną, niepowtarzalną całość.  Zespół  Tre Voci koncertował w Stanach Zjednoczonych, gdzie w chicagowskim Copernicus Center wraz z Paderewski Symphony Orchestra tenorzy dali popis umiejętności wokalnych przed amerykańską polonią. Wyjątkowa podróż i wydarzenie artystyczne pogłębiły ich przyjaźń.

Wspólny koncert i bitwa na głosy  w Zamku Kazimierzowskim zachwyciła i wzruszyła widzów . Była to  gratką nie tylko dla fanów operowych brzmień, ale także dla wszystkich ceniących muzykę i pełne zaangażowanie w podejściu do niej. Koncert zakończył się aplauzem zachwyconej widowni i dodatkowym utworem, który został odśpiewany przy zaświeconych światłach i stojącej publiczności.

Po koncercie podczas wywiadów z artystami dowiedzieliśmy, że Tre Voci mają swój  pierwszy autorski utwór ESISTERA, który został zgłoszony przez artystów do tegorocznych eliminacji krajowych konkursu Eurowizji. Muzykę do utworu stworzył  Mikołaj Adamczak, a tekst napisał Miłosz Gałaj.

Muzycznie utwór jest ukłonem w stronę opery, z której się wywodzą. Łączy w sobie muzykę symfoniczną ze współczesną elektroniką. Tenorzy śpiewają w nim o relacji międzyludzkiej wystawionej przez przeciwności losu na próbę. Jest w niej dużo tęsknoty, ale też nadziei, że miłość przetrwa i „będzie istnieć”. Artyści chcą podzielić się swoją muzyką i energią z całym światem. Cudownie było by gdybyśmy mogli ich oglądać  8, 10 i 12 maja 2018 roku w Altice Arena w Lizbonie na scenie Eurowizji. Pozostawiam Państwa z utworem, Esistera – propozycją do Festiwalu Eurowizji 2018, oraz relacją filmową z koncertu.

Tekst, zdjecia: Iwona Turowska

 

https://youtu.be/076lg0iLFmc