Co ciekawego możesz przeżyć i czego sie spodziewać w MIĘDZYCZASIE

Większość językoznawców uważa, że wyrażenie w międzyczasie nie istnieje. Autor słownika z 1861 r. w grupie wyrazów z członem między- wymienił międzyczasie, czyli ‚chwilę między jedną a drugą chwilą upływającą’, ale ostatecznie nie zdecydowano się wprowadzić tego rzeczownika  do współczesnej polszczyzny.

My tym czasem w Międzyczasie poznaliśmy niesamowitych ludzi, pasjonatów owczarstwa i ekologii, którzy oferują atrakcje dla osób w każdym wieku. Ta stara osada leśna, Gospodarstwo Agroturystyczne i Zagroda Edukacyjna położona jest wśród pól i pięknych lasów, skrywa w sobie miejsce przyjazne dla najmłodszych. W każdym skrawku ziemi, w istniejących jeszcze budynkach ukryta jest historia, która uszlachetnia to miejsce i czyni go jeszcze ciekawszym. Każdy ze zgromadzonych historycznych przedmiotów wyrył ślad na twarzach gospodarzy i ich spracowanych dłoniach, a jednocześnie obdarował ich czymś cennym. Są prawdziwą skarbnica wiedzy na temat wszystkich zgromadzonych eksponatów i przekazują ją z entuzjazmem, uśmiechem i radością wszystkim zainteresowanym.

W gospodarstwie można zobaczyć różne zwierzęta min.: kozy, drób, ozdobne ptaki, konie, kucyki, króliki, świnki, nutrie oraz pasiekę pszczół. Pobyt uatrakcyjniają wypieki tradycyjnej kuchni wiejskiej, prace plastyczne dotyczące zwierząt poznanych w gospodarstwie oraz pieczenie kiełbasek. W obrębie gospodarstwa można zobaczyć wiele chronionych roślin i zwierząt, a tuż przy gospodarstwie znajduje się zbiornik wodny bogaty w różne ciekawostki, mający swój zaczątek z ciepłych źródeł od jakich wieś zaczerpnęła nazwę Cieplice.

Podczas pobytu w Międzyczasie czuje się niesamowite zamiłowanie do rolnictwa, zdobywa się wiedzę oraz dużo dobrej zabawy. Każda osoba, która odwiedzi gospodarstwo zostaje zarażona miłością do ziemi i odnajduje tam starą zakurzoną duszę.

Gospodarstwo nieustannie szuka nowych możliwości rozwoju. Jedną z nich jest przyjmowanie wycieczek szkolnych, edukowanie w zakresie ekologii i hodowli owiec, drogi od pola do stołu czy bogactwa kulturowego regionu. Spotkania obejmują czas na zajęcia manualne utrwalające wiedzę i dające możliwość dobrej zabawy.

Warto odwiedzić Gospodarstwo  Agroturystyczne w Międzyczasie, czyli Zagrodę Edukacyjną, która położona jest na Płaskowyżu Tarnogrodzkim w obszarze Chronionego Krajobrazu, 4 km od drogi Przemyśl – Lublin, około 70 km od Rzeszowa, 40 od Jarosławia i 35 od Biłgoraja. Graniczy z lasami i łąkami.