Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt broni w Korczowej

Podczas kontroli na przejściu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili nielegalny przewóz broni i kastetów. Przewożący je mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Podczas kontroli osób podróżujących autokarem z Ukrainy do Wrocławia, funkcjonariusze ujawnili broń hukową o kalibrze 9 mm a także 5 szt. amunicji. Przewożący je podróżny został przekazany funkcjonariuszom Policji. 29- letni obywatel Ukrainy nie posiadał zezwolenia na ten rodzaj broni. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.
W kolejnym autokarze jadącym z Ukrainy do Poznania funkcjonariusze KAS wykryli, że w jednym z bagaży należącym do 56- letniego obywatela  Ukrainy znajduje się kastet. Przedmiot został zatrzymany, ponieważ mężczyzna nie posiadał wymaganego zezwolenia na jego posiadanie i przewóz przez granicę. Podobnym wynikiem zakończyła się kontrola ukraińskiego autokaru jadącego do Czech.  Funkcjonariusze KAS wykryli kolejny kastet w bagażu 20-letniego ob. Ukrainy. Obydwaj mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom Policji i usłyszeli zarzuty.
Dalsze postępowanie w tych sprawach prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji z w Radymnie.

Nielegalne posiadanie broni i amunicji zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

 

mł. asp. Edyta Chabowska

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie