GALA NOWOROCZNA NA ZAMKU W PRZEMYŚLU – zapowiedź karnawału 2023

„Biały puch, biały świat…” klasycznie i rozrywkowo – KONCERT ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNY na deskach Przemyskiego Zamku

Stało się już tradycją, że na początku roku Zamek Kazimierzowski gości jakąś gwiazdę podczas pierwszego koncertu noworocznego w tej instytucji.

W tym roku zagościła wraz z przyjaciółmi Karolina Leszko. Koncert ten był okazją do zaprezentowania i zaproszenia mieszkańców Przemyśla na wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych w karnawale 2023.

„Biały puch, biały świat…”, to premierowa, świąteczna odsłona projektu Leszko Unplugged, czyli muzyczne spotkanie zjawiskowej wokalistki Karoliny Leszko  („The Voice of Poland”, „Must be the music”, „The Four”) oraz czarodzieja fortepianu Dawida Makosza z żeńskim kwartetem smyczkowym Con Affetto, który tworzą absolwentki Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.
W tym wyjątkowym składzie po raz pierwszy zabrzmią przygotowane specjalnie na tę okazję utwory świąteczne ze światowego repertuaru tj: „All I want for Christmas is You”, „Santa Baby” czy „Have Yourself a Merry Little Christmas”, jak również polskie przeboje m.in. z repertuaru Starszych Panów („Na całej połaci śnieg”). Całość programu koncertowego będzie połączeniem świątecznego nastroju z energetycznymi przebojami takich gwiazd jak Michael Buble, czy Jennifer Hudson.

Ale to nie wszystko czego mogą się spodziewać Przemyscy melomani.

Zamek Kazimierzowski przygotował dla mieszkańców wiele kulturalnych atrakcji. Od jazzu poprzez rock na spektaklach teatralnych kończąc.

To miejsce zobowiązuje powiedziała Renata Nowakowska dyrektor PCKiN ZAMEK zapowiadając tegoroczne atrakcje karnawału. Już za kilka dni zagości w pełnym składzie ekipa artystów z Piwnicy pod Baranami, a karnawał zakończy się mocnym uderzeniem zespołu Blue Café . Dominika Gawęda zabierze nas w swoją magiczną podróż po znanych starych i nowych przebojach zespołu.

Bedą to ostatki karnawałowe w tym roku wraz z muzykami Blue Café

Ale na karnawale działalność Zamku Kazimierzowskiego się nie kończy. Obserwujcie naszą stronę a na pewno z wyprzedzeniem dowiecie się co czeka na Was w tej niedalekiej czy nieco dalszej przyszłości. A będzie się działo w tym roku artystycznym bardzo dużo.