Groził funkcjonariuszowi na służbie. Odpowie karnie

45-letni obywatel Ukrainy kierował groźby  karalne w stosunku do funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej (KAS), który wykrył w jego samochodzie przemyt papierosów. Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej.

Samochód, którym 45 -latek wjeżdżał z Ukrainy do Polski, został skierowany do szczegółowej kontroli w czwartek, 5 kwietnia br.   W trakcie rewizji pojazdu, funkcjonariuszom towarzyszył pies specjalizujący się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych, który zaznaczył miejsce ukrycia papierosów.

Papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy schowane były w nagrzewnicy. W trakcie odkrycia skrytki z papierosami, kierowca pojazdu zaczął kierować w stronę funkcjonariusza będącego przewodnikiem psa, groźby karalne.

Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Radymnie. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 224 § 2  kk.

45-latek przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał karze 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary  oraz 400 zł grzywny.

Dodatkowo za przemyt papierosów kierowca został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

 

 

 

 

  1. rachm. Edyta Chabowska

mł. ekspert Służby Celno-Skarbowej

 

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie