Podsumowanie sezonu zimowego 2017/2018 na obiektach POSiR

We wtorek, 10 kwietnia odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta Przemyśla oraz dyrektora Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podsumowująca miniony, trzynasty już sezon zimowy na przemyskim stoku narciarskim. Na spotkanie obok dziennikarzy zaproszeni zostali również lokalni działacze sportowi oraz rodzice naszych najmłodszych, początkujących mistrzów narciarstwa.

Robert Choma – Prezydent Miasta Przemyśla otwierając spotkanie, przywitał dziennikarzy i zaproszonych gości:  „Spotykamy się w celu podsumowania sezonu na przemyskim stoku, stąd też obecność Państwa, którzy są bezpośrednimi beneficjantami naszego obiektu, ale dzisiaj występują tu głównie w roli mistrzów. Tych, którzy osiągnęli sukcesy sportowe, wielokrotnie stawali na podium i równie często zdobywali złote medale. Tak. My też mamy swoich mistrzów, którzy są jednocześnie osobami propagującymi zdrowy tryb życia, ale także zajmują poczesne miejsca trenując na naszym stoku innych…”

5.jpeg

 

„To kolejny sezon, który okazuje się całkiem dobrym sezonem – także jeśli chodzi o wyniki. Otóż działalność tego typu jest bardzo podobna do innych przedsięwzięć sportowych, jest ona po prostu deficytowa i taka też powinna być założona… Trudno wyliczyć, czy on rzeczywiście powinien trafić w prywatne ręce. Ja osobiście uważam, że stok powinien być nadal prowadzony przez POSiR, chyba, że inne pomysły będą mieli radni… Jednak z przedstawionych danych wychodzi, że przychody są wyższe od poniesionych kosztów (z wyjątkiem faktur za miesiąc marzec), które ciągle jeszcze „spływają”. Ale nawet jeśli się to bilansuje, to znaczy, że jest tylko dobrze.”podsumował Prezydent Robert Choma. „Na pewno konieczne są też nakłady. W tym roku być może trzeba będzie podjąć decyzję o czasowym wyłączeniu kolei, z uwagi na konieczność przeprowadzenia remontu – wymiany łożysk i tulei. Jednocześnie chciałbym, żeby kolejka w sezonie turystycznym była w weekendy czynna.” – dodał.

4.jpeg

 

Gospodarz spotkania podzielił je na dwie części. W pierwszej odbyła się prezentacja gości, po niej Prezydent Miasta oddał głos Markowi Osiadaczowi – dyrektorowi POSiR:

„Ten sezon był naprawdę udany. Oczywiście jak wszystkie stoki narciarskie, tak i nasz jest uzależniony od pogody i byłoby idealnie gdybyśmy otworzyli go jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia (co miało miejsce dwa lata temu), ale niestety w ostatnim sezonie pogoda na to nie pozwoliła… Stok otworzyliśmy 17 stycznia, natomiast ostatnim dniem funkcjonowania obiektu, był dzień 26 marca. Przez trzynaście sezonów funkcjonowania stoku narciarskiego w Przemyślu odnotowaliśmy trzy miliony wejść przez bramki. Oczywiście każdy narciarz przechodził przez te bramki nie raz, a co najmniej kilkanaście razy, niemniej jednak ta liczba jednoznacznie wskazuje, że stok był naprawdę potrzebną inwestycją.” – powiedział Marek Osiadacz – dyrektor POSiR.

 

3.jpeg

 

Prezydent Miasta odniósł się do sprawy lodowiska znajdującego się przy ul. Sanockiej. Obiekt ten niestety nie nadaje się do użytkowania. W tym roku miasto wynajęło lodowisko mobilne, które zamontowane zostało w miejscu nieczynnego lodowiska. Robert Choma zapowiedział, iż z uwagi na koszty jakie zostały poniesione w związku z dzierżawą mobilnego lodowiska, miasto chciałoby jednak nabyć takie lodowisko na własność.

 

Poniżej przedstawiamy prezentację przygotowaną przez pracowników Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przedstawiającą podsumowanie (w liczbach) sezonu zimowego 2017/2018 na obiektach POSiR.

 

CZYTAJ WIĘCEJ …

 

zdjęcia i tekst UM PRZEMYŚL – Agata CZEREBA