„Jajko” bajka w wykonaniu Teatru S.A.N. w Przemyślu

W wypełnionej po brzegi sali teatralnej Zamku Kazimierzowskiego, odbyła się kolejna premiera  przemyskiego teatru, Teatru S.A.N.  Tym razem spektakl pt. ,,Jajko” na podstawie bajki pt. „Historia pewnego jajka” Urszuli Kozłowskiej, która nie tylko dała radość widzom na Sali, ale również pisarce, która obecnie zmaga się z chorobą nowotworową.

Historia biednego  samotnego jajka, którym zaopiekowała się  sowa, to mądra i wzruszająca opowieść z pięknym morałem,  która wniosła bardzo uniwersalne przesłanie i zrobiła duże wrażenie na  widzach dorosłych, którzy towarzyszyli swoim pociechom.

Teatr S.A.N. w Przemyślu przedstawił ją w niezwykły sposób. Widzowie  byli  świadkami nowoczesnych rozwiązań scenicznych i  choreograficznych. Niezwykła gra aktorska i piękne stroje, nie były zaskoczeniem  gdyż Teatr S.A.N. pomimo niespełna czteroletniej działalności ma za sobą wiele niezwykłych premier.  Za każdym razem jest inaczej, każda opowieść niesie pozytywne przesłanie i jest godna polecenia. Po sztuce jak zwykle odbyła się sesja fotograficzna z bohaterami bajki oraz wyjątkową  zastępczą mamą, o której pisaka napisała ,,Dobrą matką była sowa, wszak nie łatwo jest wychować w sowiej dziupli dziecię kurze o odmiennej tak naturze! Ale gdy się kocha szczerze, gdy się miłość z serca bierze można sprostać! Święte słowa, że: ,,Ta matka, co wychowa”

Po spektaklu Teatr S.A.N. przekazał specjalne pozdrowienia w wersji filmowej dla pisarki Urszuli Kozłowskiej.  Pani Urszula ogromnie wzruszona i uszczęśliwiona  zapewniła, że jeżeli jej stan się poprawi z wielką radością przyjedzie do Przemyśla aby osobiście podziękować aktorom i obejrzeć ten wyjątkowy spektakl.

fot. Adrian Bednarczyk