Jubileuszowa „PIĄTKA” na piątkę

V edycja biegu Zimowa Karpacka Piątka to kolejna impreza organizowana przez Przemyski Klub Biegacza, która na stałe zagościła w przemyskim kalendarzu wydarzeń sportowych. Wydarzenie od samego początku zyskało grupę sympatyków, którzy doceniają niezwykle wymagającą trasę biegnącą ulicami Starego Miasta do Parku Miejskiego.

  Oprócz zawodników reprezentujących Przemyśl i okolice, na starcie tradycyjnie stawiła się też szeroka grupa biegaczy, z całego województwa podkarpackiego. Wśród zawodników nie zabrakło akcentów międzynarodowych w osobie biegacza z Bordeaux we Francji.

Oficjalnego startu w tegorocznej edycji biegu dokonał Prezydent Miasta Przemyśla.

Najlepszy na trasie okazał się Patryk Marszałek reprezentujący 1. Batalion Czołgów w Żurawicy, który dystans 5km pokonał w czasie 00:20:17,38s. Drugi na metę dotarł reprezentant organizatorów Gabriel Kuropatwa, z czasem 00:20:19,38. Najniższy stopień podium zajął Mateusz Błaż 00:21:04,92.

Wśród kobiet, na dystansie 5 km, najlepsza okazała się Katarzyna Albrycht 00:24:48,49, wyprzedzając Katarzynę Wiśniewską 00:25:53,93, a także Elizę Jusyp 00:27:11,02.Pełną listę wyników można znaleźć na stronie: karpackapiatka.przemyskiklubbiegacza.pl

Wręczenie nagród zwycięzcom w kategorii open i w innych kategoriach odbyło się w sali widowiskowej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

informacja własna UM w Przemyślu

foto Kamil KRUKIEWICZ

video TVPODKARPACKA