Już jutro dzieci z całego świata opanują Przemyśl – Poznaj program Brave Kids

Poznaj odważne dzieci z całego świata. To one jutro opanują Przemyśl

 

Młodzi artyści z Meksyku, Ukrainy, Rumunii oraz Polski wezmą udział w międzynarodowym projekcie Brave Kids 2017, który odbywać się będzie w Przemyślu. W mieście pojawią się 17 czerwca i zamieszkają u przemyskich rodzin. Grupą artystyczną, na którą warto zwrócić uwagę jest m.in. Hope4Street z warszawskiej Pragi.

Uczestników projektu Brave Kids, łączą nie tylko trudne warunki życiowe, ale przede wszystkim talent i pasja. Udział w wydarzeniu biorą zarówno młodzi artyści z innych krajów, jak i utalentowane polskie dzieci, które na co dzień dotykają różne trudności życiowe i problemy społeczne. Jednym z zespołów biorących udział w tegorocznej edycji projektu, jest grupa artystyczna z warszawskiej Pragi – Hope4Street. Dzięki Brave Kids można będzie ją oglądać w Przemyślu. – Dzieciaki te rosną razem z naszym projektem – mówi Magdalena Pardel, koordynatorka projektu z Fundacji Wymiany Kulturowej toTU toTAM – Doskonałym przykładem jest Julka, należąca do tej grupy, która najpierw uczestniczyła jako dziecięcy artysta, a teraz jest liderką grupy. 

Zespół Hope-4-Street powstał pięć lat temu w społeczno-terapeutycznym ośrodku „Mały Książę”, przeznaczonym dla dzieci z trudnych i ubogich rodzin ze starej Pragi w Warszawie. Jego celem jest spożytkowanie wolnego czasu młodych ludzi na osobisty rozwój i pozytywne zmiany. Poprzez taniec, w szczególności break dance, u tych młodych ludzi rozwijają się takie wartości jak: empatia i serdeczność wobec innych, wytrwałość i dyscyplina, praca zespołowa i szacunek wobec kolegów. – Zajęcia artystyczne wypełniają życie młodzieży ekscytacją, zachęcając do realizowania marzeń i wykorzystywania szans – opowiada Magdalena Pardel – Dokładnie taki sam cel ma projekt Brave Kids. 

W tym roku do Przemyśla przyjadą również dzieci z zespołu ludowego „Pąki” w rumuńskiej wioski Salcia-Tudor, Małe Pszczółki z meksykańskiego domu dziecka w Puerto Escondido oraz ukraińska grupa ze szkoły filmowej Nowy Kadr z Charkowa. Warsztaty i zajęcia artystyczne odbywać się będą w Centrum Kulturalnym przy ul. Konarskiego oraz w Zamku Kazimierzowskim, w Domu Ukraińskim przy ul. Kościuszki oraz w sali dawnego kina „Roma” przy ul. Grodzkiej. Pierwszy pokaz umiejętności młodych artystów odbędzie się 19 czerwca o godz. 18 w Domu Ukraińskim, natomiast spektakl finałowy zaplanowano na 30 czerwca o godz. 18 w Zamku Kazimierzowskim.

Organizatorem Brave Kids w Przemyślu jest Fundacja Wymiany Kulturowej toTU toTAM.

Brave Kids 2017 to już 2 odsłona niezwykłego projektu w Przemyślu. Podczas pobytu w naszym kraju uzdolnione dzieci będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, gdzie wymienią się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci”, a także przygotują niepowtarzalne spektakle, w których połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. Podczas swojego pobytu zamieszkają w domach polskich rodzin.