Już jutro w PBW w Przemyślu kolejny konkurs recytatorski

Wśród wielu ważnych rocznic literackich 2022 roku można znaleźć także trzy związane z wybitnymi poetami Młodej Polski: Bolesławem Leśmianem (1877 – 1937), Leopoldem Staffem (1878 – 1957) i Stanisławem Wyspiańskim (1869 – 1907). Rocznice te skłaniają nas do zatrzymania się i przypomnienia, różnorodnego w swej treści i wymowie, twórczego dorobku ich życia.

Aby zachęcić do tego młodzież szkolną Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka    im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu ogłasza konkurs recytatorski przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (klasy VII – VIII) oraz ponadpodstawowych z Przemyśla i powiatu przemyskiego. Przedmiotem konkursu będzie prezentacja dwóch dowolnych wierszy wybranych z pośród utworów trzech wymienionych wyżej poetów.

Serdecznie zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału i zaprezentowania swoich talentów recytatorskich. Dyrektorów i nauczycieli szkół prosimy o rozpropagowanie informacji o konkursie wśród uczniów oraz pomoc w przygotowaniu się młodzieży do recytatorskich prezentacji.

Konkurs odbędzie się 31 maja 2022 r. (wtorek) w siedzibie PBW w Przemyślu (ul. Śnigurskiego 10-12).

Jeszcze raz wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy pełnego wrażeń obcowania z twórczością Leśmian, Staffa i Wyspiańskiego.