Koncert Przedsylwestrowy na Zamku Kazimierzowskim

Artystycznym wydarzeniem zamykającym rok 2016 na scenie Zamku Kazimierzowskiego był KONCERT PRZEDSYLWESTROWY. W poprzedzający noc sylwestrową, piątkowy wieczór 30 grudnia, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaprosiło miłośników sztuki do wspólnego spędzenia czasu z przemyskimi artystami. W poprzednich latach w tym miejscu PCKiN ZAMEK organizowało Gale Sylwestrowe, tym razem pożegnanie starego 2016 roku i przywitanie Nowego 2017 Roku, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zorganizowało w Rynku Starego Miasta.

Dla przemyskiej publiczności w KONCERCIE  PRZEDSYLWESTROWYM wystąpił znany, lubiany i ceniony za całokształt swojej działalności Przemyski Big-Band z towarzyszeniem Zespołu Smyczkowego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu pod dyrekcją Antoniego Gurana. Solistami tego muzycznego wieczoru byli: Kacper Bator, Aleksandra Bernatek, Natalia Cieślachowska, Maria Feduniewicz, Jakub Kołodziej, Jadwiga Kot i Dawid Suliba. W wykonaniu tej grupy artystów usłyszeliśmy przeboje muzyki filmowej, musicalowej i rozrywkowej. Niepowtarzalny nastrój tego wieczoru podkreśliły występy tancerzy ze Szkoły Tańca „A-Z”.  Program prowadził Jan Miszczak.

Na przedsylwestrową całość – oprócz części artystycznej – składało się także wiele innych atrakcji i niespodzianek. Na początek było rozgrzewające aromatyczne grzane wino oraz słodkości, w przerwie koncertu był stół szlachecki ze smakołykami w zamkowej Galerii. Po pauzie odbyły się konkursy z nagrodami, a życzenia wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym Nowym 2017 Roku wszystkim zgromadzonym przekazali dwaj Zastępcy Prezydenta Miasta Przemyśla – Grzegorz Hayder i Janusz Hamryszczak.

Koncert z pewnością dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, a magiczny nastrój pozostał ze wszystkimi jeszcze na długo po tym wydarzeniu.

tekst: Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

fot. Piotr Pruchnicki
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK