Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu

Maciej Kamiński nowym przewodniczącym RM w Przemyślu. Ewa Sawicka nie jest już przewodniczącą RM w Przemyślu.

To były najczęstsze tytuły ostatnich dni w lokalnych mediach.

Wróćmy do ostatniego piątku i nadzwyczajnej sesji, która stała się sesją bardzo nadzwyczajną i zostanie zapamiętana jako ta jakiej jeszcze nigdy ta sala nie widziała. Trwają obrady i (…) padł wniosek opozycji o odwołanie przewodniczącej Rady Miejskiej w Przemyślu Ewy Sawickiej (KO) i wiceprzewodniczącego Andrzeja Zapałowskiego (Wspólnie dla Przemyśla).  Wniosek w imieniu wnioskodawców zgłosił Janusz Zapotocki, szef opozycyjnego klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W sesji bierze udział 23 radnych, czyli komplet. Po dłuższej nieobecności w sesji uczestniczy również Monika Różycka, radna niezależna, dawniej w klubie Kukiz’15. 12 radnych głosowało za wprowadzeniem wniosku pod obrady, 11 było przeciw. Rozpoczyna się głosowanie. Jest tajne. Przewodnicząca RM Ewa Sawicka i wiceprzewodniczący RM Andrzej Zapałowski zostali odwołani z zajmowanych funkcji. Za odwołaniem E. Sawickiej głosowało 12 radnych, przeciw było 11. Za odwołaniem A. Zapałowskiego głosowało 12 radnych, przeciw było 11. Dzisiaj odbędzie się również głosowanie nad wyborem nowego przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu.(…) tak relacjonował na żywo piątkową sesję Norbert Ziętal z gazety codziennej Nowiny.

Sesja trwała do późnych godzin nocnych. I od tej pory zaczęły się spekulacje nie tylko na ulicach miasta ale również na łamach portali społecznościowych. Co się stało ? Czy jest to nowa koalicja PiS SLD REGIA i niezależni ? Na radnych „nowej koalicji” od tej pory wylewa się fala hejtu.

W związku z tą sytuacją Radni klubu Prawo i Sprawiedliwość zwołali konferencję prasową na którą zaproszono lokalne media aby przedstawić swoje stanowisko. W konferencji uczestniczył również wicemarszałek  województwa podkarpackiego Piotr Pilch. Przedstawiamy poniżej obszerny zapis wtorkowego spotkania z mediami.