Majówka w Arboretum w Bolestraszycach

Majówka w Arboretum jest to święto ogrodu oraz dzień, w którym rozpoczyna się oficjalnie sezon na zwiedzanie tego urokliwego miejsca na mapie Podkarpacia.

Jest to również promocja regionalnych smaków i rodzimych producentów, oraz prezentacja przetworów z Bolestraszyckiego ogrodu. Koła gospodyń wiejskich przygotowały pełen asortyment od zestawów obiadowych po wykwintne słodkości. Oficjalnie rozpoczął się również sezon grillowy. Pobyt na łonie natury umilała gościom młodzież Zespołu Wokalnego z Klubu 5 batalionu Strzelców Podhalańskich.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko nauki szczepienia drzew i krzewów. Jest to coraz bardziej popularna metoda, która daje możliwość połączenia ze sobą dwóch różnych roślin.

Można tę czynność wykonać samemu lecz należy znać podstawowe informacje na ten temat. Wszystkich odpowiedzi na pytania zwiedzających udzielali pracownicy Arboretum. Między innymi jakie są rodzaje poszczególnych szczepień, jakie rośliny się do tego nadają i jak dobrać szczepienie do konkretnej rośliny.

Tłumy odwiedzających ogród wędrowały alejkami i podziwiały budzące się do życia rośliny, które przyciągały urodą nawet najbardziej wybrednych turystów.

Dzień naprawdę udany, a wystawy na terenie ogrodu zapowiadają ciekawy kulturalnie sezon turystyczny.

Organizatorzy majówki z arboretum przygotowali imprezę na najwyższym poziomie i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ten czas zapada wszystkim w pamięci i chętnie powracają tu co rok.