Podkarpackie rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2024 w sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej

   Od blisko 25 lat w sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej spotykają się motocykliści z Podkarpacia i nie tylko.
To tu miłośnicy dwuśladów zawierzają swoje intencje oraz samych siebie na kolejne miesiące wędrówki po szosach i bezdrożach kraju i całego świata.
W niedzielę na terenie sanktuarium rozpoczęli kolejny sezon motocyklowy u stóp Maryi.

Miłośnicy jednośladów wzięli udział w uroczystej  mszy św. na galerii klasztoru. Pod koniec uroczystości OO. Franciszkanie poświęcili ich maszyny. Ten moment jest dla wielu ważny i  stanowi początek sezonu motocyklowego.

Stało się już tradycją , że podczas wydarzenia, zorganizowanego w tym roku przez ekipy z Road Runners MC Poland Chapter Jarosław, Steel Roses MC Poland i Congress Poland MC, jest możliwość oddania krwi w mobilnym punkcie poboru. Wszyscy którzy się zarejestrowali na zlocie zostali uhonorowani specjalną okolicznościową koszulką i zlotową „blachą”.  Z pewnego źródła czyli od organizatorów wiemy , że zabrakło koszulek oraz blach, jednak ci którzy ich nie dostali otrzymają je niebawem pocztą.

Ilość uczestników w tym roku przeszła najśmielsze oczekiwania. Ponad pięć tysięcy zarejestrowanych motocyklistów robiło wrażenie.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Kalwarii Pacławskiej to nie tylko okazja do spotkania się pasjonatów motoryzacji, ale także kontynuacja pięknej tradycji, która trwa już od ponad 25 lat. To czas radości, wspólnego świętowania i wspierania się nawzajem w pasji do jazdy na dwóch kółkach.

Do zobaczenia jesienią w tym samym składzie bez wypadków, potrąceń i karamboli.

Pamiętaj motocykle są wszędzie – więc patrz w lusterka.