Mamy nową mobilną aplikację miejską! Co w niej znajdziemy?

W Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy oraz Zastępcy Prezydenta Janusza Hamryszczaka. Podczas spotkania gospodarze opowiedzieli o wdrożeniu nowej, wielozadaniowej i darmowej aplikacji mobilnej, która między innymi zapewni mieszkańcom nadsańskiego grodu błyskawiczny dostęp do lokalnych aktualności i wydarzeń oraz ułatwi kontakt z tutejszym Urzędem Miejskim.

apka.jpeg

 

Najświeższe informacje z miasta i kalendarz nadchodzących wydarzeń. Ponadto ważne komunikaty kryzysowe, mapa interaktywna i kalendarz wywozu odpadów. A to tylko kilka z wielu funkcji, w jakie wyposażona została miejska aplikacja mobilna „Miasto Przemyśl”.

 

Urząd Miejski w Przemyślu wystartował właśnie z nowoczesną, bezpłatną aplikacją mobilną na smartfony. Od teraz każdy mieszkaniec nadsańskiego grodu posiadający telefon z systemem Android lub iOS może zupełnie za darmo pobrać aplikację, która dodatkowo wyposażona została w funkcję wysyłania powiadomień PUSH, dzięki czemu możemy w każdej chwili i właściwie w każdym miejscu pobrać najnowsze informacje dotyczące naszego miasta i życia w nim.

 

aplikacja1.jpeg

 

Do optymalnego wykorzystania aplikacji potrzebne jest tylko trochę wolnej pamięci w telefonie i stałe połączenie z Internetem.

 

Apka „Miasto Przemyśl” została podzielona na kilka oddzielnych kategorii, w każdej z nich znajdziemy istotne wiadomości na temat Przemyśla – od wydarzeń, które aktualnie mają miejsce, po informacje praktyczne – na przykład aplikacja zawiera kalendarz wywozu odpadów – wystarczy wybrać ulicę, na której się mieszka i wyświetli nam się plan wizyt służb odbierających śmieci.

 

AKTUALNOŚCI: tu znajdziemy najświeższe informacje o tym, co dzieje się w mieście.

WYDARZENIA: informacje w tej zakładce dotyczą wydarzeń kulturalnych, które aktualnie odbywają się lub mają się odbyć w najbliższym czasie. Jest tu wszystko, od wystaw i koncertów po spotkania naukowe.

MAPA PRZEMYŚLA: znajduje się tutaj aktualny plan miasta. Mapa działa wyłącznie w trybie online. Ciekawostką jest, że na mapie zaznaczone są m.in. szkoły, przedszkola, apteki, rekomendowane restauracje, muzea, a także inne miejsca warte odwiedzenia.

JAKOŚĆ POWIETRZA: tutaj zamieszczona została mapa z graficznym opisem aktualnej sytuacji dotyczącej jakości powietrza w mieście.

INFORMACJE Z BIP: znajdują się tu wszystkie informacje, które znalazły się w miejskim Biuletynie Informacji Publicznej, tj. wszelkie ogłoszenia, uchwały czy zarządzenia.

 

Aby zainstalować aplikację na swoim urządzeniu wystarczy w skorzystać z ogólnodostępnych sklepów internetowych Google lub Play. W wyszukiwarce należy wpisać „Miasto Przemyśl”, a następnie wybrać „ZAINSTALUJ”. Po chwili będziemy mogli cieszyć się niezwykle praktycznym panelem, dzięki któremu zawsze będziecie na bieżąco z tym, czym żyje Przemyśl.

 

aplikacja.png

 

Chcesz zgłosić problem? Aby to zrobić, od teraz nie musisz wychodzić z domu!

 

Dzięki nowej mobilnej aplikacji „Miasto Przemyśl” w łatwy i szybki sposób mieszkańcy miasta będą mogli poinformować Urząd Miejski o wszelkich nieprawidłowościach w funkcjonowaniu miejskiej infrastruktury.

Dziura w jezdni? Niedziałające latarnie uliczne? Zniszczona ławka, plac zabaw albo wiata przystankowa? A może Twoim problemem są przepełnione kontenery na odpady? Od teraz każdy taki problem możesz zgłosić nie ruszając się z domu…

 

aplikacja2.png

 

tekst/zdjęcia: Agata Czereba