Mecz piłki nożnej Polska – Irlandia Północna

Przy szczelnie wypełnionym stadionie Czuwaju w Przemyślu Reprezentacja Polski do lat 16 pokonała Irlandię Północną 4:1. Oprawa meczu jak przystało na spotkanie międzypaństwowe oraz żywiołowo reagująca przemyska publiczność zapewniła ciekawe widowisko. polska-irlandiaIlość kibiców oraz atmosfera pokazały, że takich imprez na szczeblu reprezentacyjnym brakuje na Podkarpaciu, a szczególnie w Przemyślu. Ci którzy przyszli na stadion z pewnością nie żałują podjętej decyzji,  zawodnicy obu drużyn  zaprezentowali grę na wysokim poziomie i dostarczyli wiele emocji kibicom. Już w dziewiątej minucie podopieczni trenera Bartłomieja Zalewskiego pokazali kto w tym meczu będzie rozdawał karty. Reprezentanci Polski nie byli zbyt gościnni wygrywając spotkanie 4 : 1, a   strzelonymi bramkami podzielili się, Mikołaj Nawrocki i Bartosz Bida. W pierwszej połowie goście z Irlandii Północnej zdołali odpowiedzieć tylko jednym celnym trafieniem Conora Farrelly’ego i przez kilka minut wynik był remisowy. W tej części spotkania gospodarze strzelili  trzy  gole i na przerwę reprezentacja polski schodziła z dwu bramkową przewagą. Druga połowa to w dalszym ciągu przewaga  podopiecznych Bartłomieja Zalewskiego. 15156840_1320279761357553_462295412309488493_oWynik spotkania i czwartą bramkę na konto Polaków dopisał Bartek Bida. Po osiemdziesięciu minutach w pierwszym towarzyskim meczu na podkarpaciu obu reprezentacji, rywale z Irlandii Północnej schodzili pokonani cztery do jednego.  Na pomeczowej konferencji obaj trenerzy nie szczędzili sobie komplementów i odpowiadali na pytania dziennikarzy. Rewanżowe spotkanie obu zespołów odbędzie się w Jarosławiu.