MELANFORIA – najlepszym prezentem pod choinkę

Czyż można sobie wyobrazić jakikolwiek tegoroczny prezent pod choinkę bez płyty Voytka Soko Sokolnickiego – „MELANFORIA” ?

W Przemyślu chyba nie. Melanforia – autorska płyta artysty ujrzała światło dzienne jesienią tego roku i od razu przez fanów artysty została okrzyknięta wydarzeniem muzycznym. Jednocześnie koncert znakomitego tenora rozpoczął nowy artystyczny sezon na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Jeżeli cały będzie taki jak ten wieczór, to naprawdę tegoroczny sezon zapowiada się imponująco. Plany mogą jedynie pokrzyżować obostrzenia,  które w dobie pandemii pewnie zaistnieją prędzej czy później.

   Voytek Soko Sokolnicki jest jednym z solistów crossoverowego zespołu Tre Voci, który odnosi sukcesy na międzynarodowych i polskich scenach koncertowych. Muzycy zostali okrzyknięci przez portal Onet Plejada największym odkryciem operowym roku 2017.

Artysta w ostatnich latach nagrał trzy płyty: z liryką wokalną, czyli pieśniami różnych kompozytorów pt. „Nebbie” wraz ze wspaniałym pianistą Michałem Francuzem; płytę „Sokolniccy Duett” z sopranistką o słowiczym głosie Agnieszką Sokolnicką (prywatnie żoną) oraz płytę „With Love” z zespołem Tre Voci.

  Zamkowy koncert był pierwszą, wykonaną na żywo prezentacją wszystkich utworów z najnowszej płyty, która miała premierę 5 sierpnia br. Tytuł „MELANFORIA” powstał z połączenia słów melancholia oraz euforia i pokazuje właśnie takie artystyczne oblicze zdobywcy wielu prestiżowych nagród. Sam twórca o swoim dziele mówi tak: „Jest dla mnie czymś w rodzaju podróży przez wspomnienia, emocje i chwile mojego życia”. Więc warto mieć tę płytę na swojej półce robiąc sobie i najbliższym świąteczny prezent.

Zapraszamy na spotkanie z Voytkiem Soko Sokolnickim i jego melanforiami.