Mike Greene zagrał w PUB NIEDŹWIADEK w Przemyślu

Kiedy po wielu miesiącach PUB  NIEDŹWIADEK znów się otworzył wszyscy czekali kiedy nowy właściciel lokalu powróci do legendarnych koncertów w tym miejscu. I stało się . Kilka tygodni temu po raz pierwszy po ponownym otwarciu lokalu  na scenie „NIEDŹWIADKA” zabrzmiała muzyka.

Jak sam powiedział Robert Wróbel właściciel PUB’u NIEDŹWIADEK nie wyobrażał sobie aby tradycja tej sceny nie wróciła i co jakiś czas nie grali tu muzycy z kraju i zagranicy. To miejsce jest zespawane z muzyką mówili wszyscy którzy z tym miejscem mają swoje indywidualne wspomnienia.

Jeden z pierwszych który powrócił tu po latach jest  Mike Greene.

Mike Greene urodził się w Brooklynie New York. Dorastał słuchając blues’a, gospel i r&b w harlemskiej rozgłośni radiowej WWRL. Uczył się grać na gitarze grając w kilku zespołach do początku lat 70-tych, kiedy to opuścił USA by uniknąć służby wojskowej. Odbycie jej było wtedy równoznaczne z wysłaniem na wojnę w Wietnamie.

Jego korzenie są słowiańskie. Jedna babcia Mika pochodzi z Polski, druga natomiast z Ukrainy. Znane mu są Polskie smaki i krajobrazy. Uwielbia tu koncertować i z Polską publicznością bardzo szybko znachodzi wspólny język nie tylko ten muzyczny.

Ze Stanów Zjednoczonych wyemigrował do Europy. Jego pierwszym zespołem we Francji był „Dirty Grits”, lecz bardziej znaną grupą dla polskiej publiczności była formacja „Bulldog Gravy”, z którą grał w Europie w latach 2004-2007. W 2005 roku Bulldog Gravy koncertowało w Polsce, miedzy innymi na festiwalach takich jak: „Toruń Blues Meeting” i „Jesień z Bluesem”. Poza tym Mike grał w Holandii, Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Anglii, Szwajcarii, Turcji. Mike jest autorem, kompozytorem, wokalistą, gra na gitarze, mandolinie, banjo oraz akordeonie.

W Polsce współpracował również z Leszkiem Cichońskim i Łukaszem Wiśniewskim. Teraz dzieli scenę z Polakiem mieszkającym od lat we Francji, Tomkiem Dziano (ex „Street Blues”), z którym spotkali się na scenie akompaniując wnuczkowi Roberta Johnsona z okazji setnej rocznicy jego urodzin.

W 2012 roku założyli zespół „Immigrants”, z którym koncertują po wielu europejskich festiwalach jak na przykład: „Blues to Bop” w Lugano (Szwajcaria), Mont Dore Volkanic Blues Festival (Francja),Jazz a Vaulx (Francja)…

Koncerty w PUB NIEDŹWIADEK nabierają tempa, jeszcze w tym miesiącu planowane są dwa muzyczne wydarzenia a już w Lipcu zapowiada się wydarzenie muzyczne na miarę sceny niedźwiadkowej, koncert JARZĄBEK & JURKIEWICZ. TVPodkarpacka objęła patronatem medialnym wszystkie koncerty w Pub’ie Niedźwiadek. Z wielu tych wydarzeń zrealizujemy materiały filmowe. Więc do zobaczenia w PUB NIEDŹWIADEK na kolejnych muzycznych wieczorach.