„Kruki” Moniki Maciewicz na półkach od 14 czerwca

Już14 czerwca nowa powieść „Kruki” Moniki Maciewicz znajdzie się na półkach księgarń w całej Polsce! To kolejny tom przygód Wiedmy z Ostrowia. Akcja powieści rozgrywa się m.in. we wczesnośredniowiecznym Przemyślu oraz w grodzisku Borusz (pozostałości grodu w obecnych Tuligłowach).  Autorka roztacza przed czytelnikiem słowiański świat wierzeń, ale też sięga do przemyskich wątków: domniemanego Starego Zamczyska na obecnym Wzgórzu Trzech Krzyży, kopca o nazwie Babiniec na Zasaniu czy odkrytego w Przemyślu cmentarzyska Madziarów. Nawiązuje do legend związanych z Czarnym Jeziorkiem na górze Borusz, do postaci Boruty i Rokity oraz nazw Borusz i Rokietnica. Wątek słynnej gemmy bizantyjskiej, którą możemy podziwiać w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, zapoczątkowany w powieści „Wiedma”, też ma swoją kontynuację w „Krukach”. Monika Maciewicz wykorzystuje fakt, że we wczesnym średniowieczu sąsiadowaliśmy z plemionami koczowniczymi Pieczyngów, a także to, iż okolice Sanu i Wiaru to tereny zasobne w źródła solankowe, a sól to „białe złoto” ówczesnych czasów.

Warto zatem sięgnąć do „Kruków” ze względu na wątki słowiańskie, przemyskie, ale też żeby poznać dalsze losy wiedźmy, która im ma większą moc, tym więcej pokus, by ją wykorzystać nie zawsze do dobrych celów.

Najbliższe spotkanie autorskie z Moniką Maciewicz podczas pikniku słowiańskiego PERUNICA 16 lipca 2022 r. w Wiosce Fantasy.

Z przyjemnością musimy zakomunikować, że jesteśmy patronem medialnym tego wydawnictwa.