Nie oceniaj – doceniaj. wystawa na Przemyskim Rynku – kulturalny remanent

Projekt, o którym Państwu opowiem, i który w szczególności kieruję do Kobiet, to jedna z najbardziej delikatnych, prawdziwych i odważnych sesji zdjęciowych. Ale nie stałoby się to, gdyby nie została powołana przez Prezydenta miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna „Przemyska Rada Kobiet”. Dzięki uprzejmości i pełnej gotowości, ze strony Prezydenta, możemy realizować dla miasta Nasze wspólne projekty. I z tego miejsca bardzo dziękujemy za wsparcie i wszelką pomoc. Jednym z projektów PRK, jest sesja zdjęciowa pod hasłem: ” Nie oceniaj, doceniaj”. Ten Projekt, rodził się w mojej głowie już prawie rok, musiałam do niego „dojrzeć”, aby mógł właśnie teraz, ujrzeć światło dzienne.
Dlaczego taki projekt? Dotyczy on w szczególności kobiet, których przeszłość nie oszczędzała, a wręcz przeciwnie zostawiła głęboką ranę, która teraz stała się ich siłą do życia w społeczeństwie, mimo ciągłej krytyki i oceny.
Życie prawie każdej z Nas nieustannie rzucało kłody pod nogi. Były momenty dramatyczne, czasami ciężkie, upokarzające, momenty bólu, siniaków, które doprowadzały do łez i zwątpienia.
Często nawet różni ludzie sprawiali, że ilość „rozczarowań”, opinii mogła każda z Nas, mierzyć ilością uderzeń serca na minutę.
I właśnie dlatego POWSTAŁ ten projekt!? Bo Tak często oceniane jesteśmy tylko powierzchownie, wybiórczo czy też czasami brutalnie. Bo przecież:
Jesteś rozwódką- to pewnie mąż z Tobą nie mógł wytrzymać,
Jesteś otyła- to pewnie jesz jak niedźwiedź
Jesteś chuda- bo pewnie chce się podobać facetom
Jesteś bita – to zasłużyłaś, bo nie umiesz trzymać gęby na kłódkę
Jesteś maltretowana i gwałcona- sama pewnie prowokująco się ubierasz, to masz za swoje
Jesteś wdową- to specjalnie wykończyłaś męża, bo zależało Ci na majątku
Jesteś zdradzana- to pewnie nie umiesz zadowolić męża w łóżku
Jesteś chora i walczysz z chorobą-
pewnie udajesz, aby każdy się nad Tobą litował.
Można tutaj mnożyć różne opinie i epitety, jakie często są wystawiane w stosunku do większości z Nas, i z jaką łatwością przychodzi innym oceniać Nasz wygląd i Nasze życie
Trzeba pamiętać, że jeśli ktoś nie prosi o poradę, o ocenę wyglądu czy historii życia, to powstrzymajmy się z nieproszoną opinią!!!
Bo Przecież ta kobieca WRAŻLIWOŚĆ, którą nosi każda z Nas w swoim sercu, nie jest już żadną słabością, ona jest SIŁĄ, dzięki której możemy „uwolnić się” z sideł zła, cierpienia i rozczarowania!!!
Może to będzie Twoja historia? Może Twoja historia, będzie świadectwem dla innych kobiet, że MASZ w sobie siłę walki o swoją godność i bezpieczeństwo!
Teraz poprzez zdjęcia możemy ukazać Wszystko to, co dało Nam siłę i nadzieję na lepsze dni:
-być może jesteś ZMĘCZONA, ale wiedz, że jesteś silniejsza bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, bo jesteś WZMOCNIONA DOŚWIADCZENIEM, mimo różnych blizn, czy przykrej i trudnej historii, jaką kryje Twoje ciało i serce.
Moje drogie Panie, przyszedł czas, aby raz na zawsze zamknąć drzwi z napisem: „jesteś beznadziejna, nic nie warta, nie jesteś kobietą, jesteś nikim, nie jesteś nawet matką, jesteś żałosna!!!”..
I właśnie ten projekt ma na celu ukazanie Kobiet, które w obecnej sytuacji mogą mówić o szczęściu i idę do przodu, nie patrząc wstecz.
Niech ta sesja zdjęciowa będzie dla każdej z Was priorytetem i wiarą, że dałyście sobie radę w trudnych, a czasami drastycznych sytuacjach.
Ta sesja, to klucz do nowej oceny i wartości samej siebie, abyś mogła stanąć przed lustrem i mogła z DUMĄ I PEWNOŚCIĄ SIEBIE powiedzieć: „Jestem WYJĄTKOWA i JEDYNA W SWOIM RODZAJU!!!”
Do projektu zgłosiło się kilka firm odzieżowych, m.in Sklep z sukienkami wieczorowymi i eleganckimi „Ladies” Anety Wac, Butik z sukienkami wieczorowymi i obuwiem damskim „Fashion Queen”, studio fotograficzne „Foto Dalux”, przy udziale Magdy Nasim, makijaż i fryzury wyk. Wioletta Pantuła. Każda z Pań przed wykonaniem sesji zdjęciowej, spotyka się ze mną na indywidualnej i intymnej rozmowie, która jest sposobnością, do tego, aby opowiedzieć mi swoją historię. Na wykonanych zdjęciach nie będzie imion i nazwisk modelki. Cały projekt jest dla modelki ZUPEŁNIE ZA DARMO.
Finałem tego projektu jest sesja zdjęciowa, która jest zaplanowana na czerwiec i będzie ją można zobaczyć przed Urzędem Miasta Przemyśla. Wszystkie chętne Panie, które chcą wziąć udział w dalszym etapie projektu, zapraszam do kontaktu, na moim messengerze lub Facebooku Wioletta Pantuła.

serdecznie pozdrawiam Wioletta Pantuła – Przemyska Rada Kobiet