Oświadczenie Prezydenta Miasta w sprawie wyborów samorządowych

Na konferencji prasowej, która odbyła się w przemyskim Rynku, Prezydent Miasta Robert Choma przedstawił swoje oświadczenie dotyczące zbliżających się wyborów samorządowych.

W zeszłym tygodniu na walnym zebraniu członków stowarzyszenia Regia Civitas, a dzisiaj na spotkaniu z najbliższymi współpracownikami poinformowałem, że podjąłem decyzję o niestartowaniu w wyborach na Prezydenta Wolnego Królewskiego Miasta Przemyśla na kolejną kadencję.

Choć na podziękowania jeszcze przyjdzie czas, już dzisiaj pragnę podziękować za zaufanie jakim 4-krotnie obdarzyli mnie mieszkańcy najpiękniejszego miasta na świecie. Choć wiem, że mam wielu ostrych przeciwników, to uważam, że tego zaufania nie nadużyłem.

Moje stowarzyszenie Regia Civitas podjęło decyzję o udziale w nadchodzących wyborach samorządowych. Będę więc chciał w nich uczestniczyć i przy wsparciu mieszkańców jako radny Rady Miejskiej – mam nadzieję – będę mógł dalej służyć mojemu miastu i jego mieszkańcom swoim doświadczeniem.

fot. A_Czereba (4).jpeg

Jak na razie oficjalnie zgłoszony jest jeden kandydat na stanowisko Prezydenta Miasta i jest to mój obecny zastępca, z którym przez prawie 4 lata współpracuje mi się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że ponieważ jest on również przedstawicielem partii rządzącej w kraju, otworzy to już teraz rzeczywiste możliwości rozwoju Przemyśla.

Jeszcze raz dziękuję za wsparcie otrzymywane przez te 16 lat i każdą nawet bardzo krytyczną uwagę pod moim adresem. Każdą przyjmowałem, choć nie zawsze brałem je wszystkie sobie do serca. Dziękuję także moim najbliższym współpracownikom zaczynając od Skarbnika Miasta, która wytrzymała ze mną cały ten okres czy moich zastępców.

Przed nami jeszcze kilka miesięcy wspólnej pracy i mam nadzieję, że moja, dzisiaj ogłoszona, decyzja nie wpłynie na jakość pracy służb mi podległych.

Prezydent Miasta

Robert Choma