PAPROCI KWITNĄCYCH OGRODY – wieczór autorski Jolanty Zając-Stachurskiej

Przyjechała w październiku ze swoimi wierszami oraz z muzyką i piosenkami. Niezapomniany wieczór pełen nostalgii, melancholii i poczucia humoru.

I pewnie tylko tyle było by napisane pod materiałem filmowym z koncertu przesympatycznej krakowianki, który odbył się podczas VI NADSAŃSKICH SPOTKAŃ POETYCKICH.

Jolanta Zając – Stachurska bo o niej mowa zachwyciła wtedy swoją twórczością. Dzisiaj można jeszcze dopisać dalszą Jej historię artystyczną. I jest coś na rzeczy kiedy nie publikujemy natychmiast materiałów jak byśmy przeczuwali, że coś się może wydarzyć. Tak też było i tym razem. Pani Jolanta dała się poznać podczas kolejnej edycji programu telewizyjnego The Voice Senior 2021. No właśnie uczestniczka programu w styczniu a w październiku na żywo w Przemyślu. Jak bardzo niezbadane są ścieżki artystów, których widzimy, podziwiamy, słuchamy i obcujemy z nimi w rozmowie.

Kontrakt telewizyjny nie pozwalał Pani Joli na uchylenie chociażby rąbka tajemnicy a przecież kiedy prezentowała swój autorski materiał na scenie w Grodzie nad Sanem była już po przesłuchaniach i zakwalifikowana do występu w show telewizyjnym. Dzisiaj można tylko Joli współczuć, że musiała trzymać tę tajemnicę na wodzy a kto Ją poznał to wie że jest to wulkan energii i takimi informacjami na pewno chciała by się podzielić . No cóż ale jak mus to mus i dopiero w styczniowy wieczór podczas przesłuchań w ciemno mieliśmy okazję zobaczyć wesołą seniorkę na srebrnym ekranie. Jej życiorys pokazany w programie uświadomił w tym momencie dlaczego koncert w Przemyślu miał właśnie taki a nie inny kształt i charakter.

Pani Jola kryje jeszcze wiele zagadek i tajemnic które odkrywa podczas swoich wieczorów autorskich. Z Jej zapowiedzi i z dobrze poinformowanych źródeł wiemy że Jolanta Zając – Stachurska zagra swój kolejny koncert w naszym mieście. Koncert który będzie niezapomnianym przeżyciem i wędrówką po Jej tak bogatym życiu zaklętym w poezji, muzyce i niesamowitej pasji ze szczyptą miłości do drugiego człowieka. Tak to jest właśnie recepta na udane życie wśród tytułowych „Paproci kwitnących ogrodów”.

Dla takich materiałów, dla takich chwil i wspomnień powstała właśnie ta rubryka – kulturalny remanent.