Tragiczny wypadek autokaru w na autostradzie A4

Przed północą na autostradzie A4 w Lutkowie w powiecie jarosławskim, autobus wiozący obywateli Ukrainy zjechał z drogi, wjechał w bariery zabezpieczające a następnie przełamując zabezpieczenie zsunął się z nasypu do rowu. Autokarem podróżowało 57 osób, 5 zginęło na miejscu. Pozostali poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali.

Wczoraj, przed północą policjanci zostali powiadomieni o wypadku autokaru na autostradzie A4 w Lutkowie, w powiecie jarosławskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autokarem podróżowali obywatele Ukrainy. Kierowca autobusu z nieznanych przyczyn zjechał z drogi, wjechał w bariery zabezpieczające a następnie przełamując zabezpieczenia zsunął się z nasypu do rowu. Pojazd przewrócił się na bok.

Autokarem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Na miejscu zginęło 5 osób – pasażerów autobusu. 41 rannych przewieziono do szpitali w Rzeszowie, Przemyślu, Jarosławiu, Przeworsku, Lubaczowie i Rudnej Małej. Pozostałe osoby, które nie odniosły obrażeń  znajdują się w jednym z internatów na terenie Jarosławia. Policjanci ustalili, że kierowca autobusu był trzeźwy.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci, strażacy oraz służby ratownicze. Grupa dochodzeniowo-śledcza prowadzi oględziny i zabezpiecza ślady.

Na odcinku autostrady A4 między Jarosławiem a Przemyślem zablokowany jest pas ruchu w kierunku Korczowej. Policjanci kierują na objazd drogą krajową nr 94. Ruch w kierunku Jarosławia został przywrócony.

Informacji o osobach poszkodowanych w wypadku udziela Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu – nr tel. 47 8241 311.

 

INFORMACJA WŁASNA – POLICJA PODKARPACKA

materiał zaczerpnięty ze strony – https://podkarpacka.policja.gov.pl

zdjęcia KPP Jarosław