Podkarpacka KAS przekazała kolejną partię alkoholu do walki z pandemią

Od kilku miesięcy Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie wspiera bezpieczeństwo sanitarne kraju m.in. poprzez przekazywanie alkoholu zatrzymanego podczas kontroli na cele dezynfekcyjne.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich procedur, które pozwalają przekazać alkohol nieodpłatnie, jako towar mający znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego. Możliwość jego użycia do celów dezynfekcyjnych potwierdzają badania przeprowadzane w laboratorium Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.

W ostatnich dniach Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie przekazała na rzecz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie kolejną partię- ponad 550 litrów alkoholu o stężeniu powyżej 86 %. WSSE w Rzeszowie zajmie się jego dalszą dystrybucją do jednostek, które ze względu na specyfikę działania potrzebują dużych ilości środków do dezynfekcji budynków, pomieszczeń czy środków transportu.

W sumie z magazynów podkarpackiej KAS na walkę z pandemią przekazano już prawie 40 tys. litrów alkoholu na cele dezynfekcyjne. To alkohol zatrzymany zarówno na granicy, jak też w ramach kontroli prowadzonych na terenie kraju.

Przekazaliśmy kolejną partię alkoholu do walki z pandemią

  •  Ponad 550 litrów alkoholu zatrzymanego przez podkarpacką Krajową Administrację Skarbową (KAS) trafiło w ostatnich dniach do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie
  •  Alkohol posłuży jako środek do dezynfekcji.
  •  W tym roku podkarpacka KAS przekazała na cele dezynfekcyjne  już prawie 40 tys. litrów alkoholu etylowego.

informacja własna – mł. aspirant Edyta Chabowska

rzecznik prasowy

Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie (biuro w Przemyślu)