Podkarpackiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Przemyślu przybyło 19 nowych samochodów

Nowe pojazdy służbowe zostały przekazane do dyspozycji Podkarpackiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Przemyślu.

Zakupy zwiększyły flotę pojazdów służbowych urzędu o 19 nowych samochodów, a wartość zakupu przekroczyła kwotę 2 milionów 110 tysięcy złotych.

Wśród przekazywanych pojazdów są nie tylko oznakowane radiowozy, ale także pojazdy cywilne.

Po zakończeniu niezbędnych procedur związanych z rejestracją na podkarpackie drogi  wyjadą pojazdy wielozadaniowe, radiowozy oraz bus typu „biuro” pozwalający na realizację nie tylko zadań kontrolnych, ale także spraw związanych z obsługą biurową.

Nowe pojazdy wykorzystywane będą przez funkcjonariuszy podkarpackiej Służby Celno-Skarbowej zajmujących się zwalczaniem wszelkich przejawów przestępczości ekonomicznej, takich jak przemyty, obrót nielegalnymi towarami czy oszustwa podatkowe.

Przekazane radiowozy pozwolą również na zwiększenie liczby patroli dokonujących kontroli w ramach systemu monitorowania drogowego przewozu towarów (SENT).

Są to pierwsze od kilku lat tak duże zakupy pojazdów służbowych dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu.

Ostatni zakup pojazdów zrealizowany został w 2012 r. i dotyczył 13 pojazdów (w tym radiowozów i samochodów przystosowanych do przewozu psów służbowych).

W dyspozycji Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, jego 3 delegatur oraz 13 podległych oddziałów celnych są obecnie (razem z dzisiaj przekazanymi) 124 pojazdy, dzięki którym możliwa jest sprawna realizacja szerokiego zakresu zadań nałożonych na Krajową Administrację Skarbową.

 

 

tekst & foto: Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy