Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu

Jak co roku w Przedszkolu nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tych dniach dzieci zaprosiły do przedszkola swoje babcie i dziadków, przyszło również wielu rodziców z młodszym lub starszym rodzeństwem. Wszystkich gości ciepłymi słowami przywitała pani dyrektor Teresa Nyrka oraz złożyła  serdecznie życzenia specjalnym gościom.

W pięknie udekorowanej sali dzieci z Grupy 3 – latków wraz ze swoimi wychowawczyniami Livią Czapską, Elżbietą Świderek, Teresą Wilgucka i  Iwoną Lewandowską  przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Babcie i dziadowie mieli okazję podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych, w których również brali czynny udział.

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie obdarowały swoich gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy oraz na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom  nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami  tejże placówki, poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami