„Podwieczorek z teatrem” spektakl dla dzieci „SMOKI” w PCKiN Zamek

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczął się nowy cykl teatralny dla dzieci pod nazwą „Podwieczorek z teatrem”. Spektakle odbywać się będą przynajmniej raz w miesiącu i dedykowane będą całym rodzinom. Pierwszy spektakl z nowego cyklu odbył się 16 stycznia 2016 r., było to przedstawienie Teatru S.A.N. w Przemyślu zatytułowane „Prezenty, prezenty…”.
Kolejnym przedstawieniem dla dzieci z nowego cyklu była bajka w wykonaniu aktorów Teatru Maska z Rzeszowa zatytułowana „Smoki”, która odbyła się 31 stycznia 2016 r. Na Zamek Kazimierzowski przybyła ogromna liczba dzieci z rodzicami, niektóre z rodzicami rodziców. Przedstawienie przyjęte zostało bardzo gorąco i żywiołowo. Dzięki wesołej i lekkiej inscenizacji spektakl „Smoki” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, dyrektora artystycznego Teatru „Maska” w Rzeszowie, sprawia olbrzymią radość najmłodszym widzom, a sądząc po reakcji na widowni – rodzicom i dziadkom również.
Głównym bohaterom przedstawienia – Karolowi i Świniakowi – udaje się dotrzeć do świata smoków, a tam okazuje się, że ten świat jest dokładnie taki sam jak ludzi. Opowiadają sobie bajki o strasznych ludziach, którzy przyjeżdżali, zionęli ogniem i porywali smoczyce oraz owce. Prosta historia o tym,  jak to ludzie nie wierzą w smoki, a smoki w ludzi, skłania do refleksji i interpretacji na wiele sposobów.
Spontaniczne reakcje młodych widzów podczas dwóch pierwszych spektakli z nowego cyklu świadczą o tym, że „Podwieczorki z teatrem” sprawiają wielką frajdę wszystkim milusińskim.