Podziemna trasa turystyczna w Przemyślu dostępna dla turystów. Nawet dwie godziny zwiedzania może być zbyt mało

Blisko 70 stanowisk multimedialnych, w tym 22 strefy dźwiękowe, hologram interaktywny z makietą rynku, sala kinowa z odtwarzanym filmem w systemie 3D, teatrzyk mechatroniczny, ale przede wszystkim sieć podziemnych piwnic i korytarzy. Tak krótki opis zwiastuje niesamowite doznania jakich będziemy mogli doświadczyć przebywając w Przemyskich Podziemiach

Poszerzona oferta „starej trasy” pozwala przemieścić się podziemiami spod głównego budynku Urzędu Miejskiego (Rynek 1) do Muzeum Historii Miasta Przemyśla, kamienicy przy Rynek 9.

Schodząc do podziemi trafiamy do Przemyśla z przełomu wieków XVI i XVII. Ekspozycja nosi tytuł „Złoty wiek miasta – jak Przemyśl stał się bogaty, piękny i sławny”. Prowadzi przez wnętrza oryginalnych, odremontowanych piwnic, które wyposażone zostały w instalacje multimedialne z aplikacjami, scenografie poświęcone m.in. wybranym ulicom Przemyśla z XVI i XVII wieku, zajęciom mieszkańców, obyczajom, życiu codziennemu. To miejsce jest również świadectwem wielokulturowości miasta.

 

Operator podziemi zaprasza

od wtorku do soboty w godz. 9 do 16, ostatnie wejście – godz. 14.30

w niedzielę w godz. 11 do 15, ostatnie wejście – godz. 13.30

w poniedziałki trasa jest nieczynna.